Клуб Анонімних Авторів: про що пишуть у Сумах 

0

У Сумах почав працювати Клуб Анонімних Авторів. Раз на тиждень вони збираються, аби знайти натхнення в буденних речах, створити власні тексти та обмінятися досвідом.

Ми поговорили з модераторкою Клубу Анонімних Авторів Аліною Бугайовою, що більше дізнатися про нову ініціативу в обласному центрі. 

Модераторка Клубу Анонімних Авторів Аліна Бугайова

Клуб Анонімних Авторів у Сумах почав працювати в середині літа. Загалом, такі зібрання проходять у різних регіонах України. Анонімні автори збираються раз на тиждень, мають спільну тему, яку обговорюють і над якою працюють у своїх містах.

Я знайшла сторінку Анонімних Авторів у Фейсбуці, побачила, що вони шукають координаторів у нових населених пунктах України і написала. 

Мені надіслали своєрідну інструкцію для модераторів, правила проведення Клубу. Після цього почався пошук партнерів і місця проведення зібрань. Ми хотіли знайти саме безкоштовну локацію, щоб вона була затишною і доступною для всіх. Згодом вийшли на Агенцію промоцій “Суми”, в якій зустрічалися протягом перших місяців, і вже зараз Клуб Анонімних Авторів проходить в Центрі дозвілля молоді. 

Клуб Анонімних Авторів: про що пишуть у Сумах

На першу зустріч прийшло більше 20 людей. Я дуже хвилювалася, готувалася, навіть зробила печиво з привітанням “Ура, ви стали анонімним автором” 🙂 

Спочатку я намагалася показувати розвиваючі відео, знаходити якісь майстер-класи. Тобто, не просто писати, а ще й вчитися. Потім зрозуміла, що дві години для практики і теорії недостатньо. І ми перейшли на суто творчі заняття.

За ці місяці анонімні автори в Клубі змінювалися, але певний кістяк вже сформувався. Їх близько 10, вони відвідують більшість зустрічей.

Загалом, на початку приходили досить різні люди, але, так чи інакше, вони були пов’язані з письменництвом. Наприклад, були автори, які вже написали й видали свої книги.

Наразі з нами автори, які досить серйозно ставляться до письменництва і прагнуть в ньому розвиватися. 

Як проходять зустрічі Клубу Анонімних Авторів у Сумах

Клуб Анонімних Авторів: про що пишуть у Сумах

Ми збираємося увечері, тож кожен приходить з навчання, роботи, дому тощо. Перше – фрірайтінг. П’ятнадцять хвилин вільного письма на запропоновану тему. Це своєрідний потік свідомості, коли люди пишуть, як думають. Потім ми читаємо та, за бажанням, коментуємо тексти.

І лише після цього вітаємося, знайомимося, розповідаємо про себе, свої плани, цілі, хто й чому прийшло на зібрання Клубу. 

Після цього ми ще п’ятнадцять-двадцять хвилин пишемо, читаємо та обговорюємо. Важливо, що Клуб анонімних авторів – це простір без критики. Тож ми особливо не критикуємо одне одного.

Загалом, основна ідея – згуртувати людей, які люблять писати. Щоб вони могли ділитися досвідом, проблемами, викликами та перемогами в авторстві. Окрім цього, мета Клубу – звикнути писати регулярно. У створенні текстів це важливо.

Анонімні автори пишуть на найрізноманітніші теми: про вареники, зустрічі з котом, розповідають про бочки з медом 🙂 Ми намагаємося знайти натхнення в буденних речах, зануритися в емоції.

Наприклад, спочатку, ми писали про свої сім’ї. Це було досить складно, адже тема змушує показати власну історію, особисті переживання. Думаю, зараз, після кількох місяців роботи Клубу, учасникам було б легше розкритися. 

Як на мене, після заняття автори повертаються додому з масою нових ідей і натхненням. Принаймні, я в це вірю. 

Клуб Анонімних Авторів: про що пишуть у Сумах

У перспективі ми хочемо зібрати тексти сумського Клубу Анонімних Авторів і видати збірку. Можливо, з часом почнемо запрошувати письменників на наші вечори, аби вони проводили майстер-класи.

Коментувати
24 січня 2020
23 січня 2020
22 січня 2020