Корисні поради від сумських експерток та прості дії, що можуть зробити ваше життя кращим

0

Якщо ви давно хотіли щось змінити у своєму житті, але не знали що або з чого почати, то цей текст для вас. Часто наше здоров’я, настрій та самопочуття залежать від наших звичок. Саме про них і піде мова.

Корисні поради від сумських експерток та прості дії, що можуть зробити ваше життя кращим

Ми поговорили з соціальною працівницею СОГО “Клуб “Шанс”, лікаркою-психотерапевткою, дієтологом та зібрали поради, які зможуть позитивно вплинути на ваше життя. Виберіть для себе хоча б 10 та спробуйте їх дотримуватися.

Яна Дейнека, соціальна працівниця СОГО “Клуб “Шанс”

Корисні поради від сумських експерток та прості дії, що можуть зробити ваше життя кращим

Тим, хто й досі не підписав декларацію з лікарем, я раджу негайно це зробити. Це й правда змінить ваше життя на краще 😉 адже сімейний лікар буде завжди на варті вашого здоров’я. Ви зможете звертатися до нього з будь-якими питаннями, пов’язаними з вашим самопочуттям. 

Далі – візьміть собі за звичку раз у рік проходити швидкий тест на ВІЛ-інфекцію та гепатити. Це можна зробити у вашого сімейного лікаря чи в неурядових організаціях міста Суми. Знати свій ВІЛ-статус – дуже важливо. Вчасне виявлення хвороби допомагає підвищити ефективність лікування. Окрім цього, лише знаючи про ВІЛ-статус можна убезпечити своїх рідних і близьких. Загалом, антиретровірусна терапія, яку назначають при ВІЛ-інфекції, допомагає людям зі статусом жити звичайним життям, будувати сім’ї та народжувати здорових діток. Тож ніякої стигматизації та упередженого ставлення! 

Якщо ви дуже хвилюєтеся перед тим, як зробити швидкий тест у лікаря, пройдіть онлайн тест “ВІЧ:НА:ВІЧ”. Його  розробила найбільша пацієнтська організація «100% життя» – Мережа ЛЖВ. Він містить ряд питань, відповівши на які, ви зможете оцінити ризики власної поведінки. Додаток не ставить діагноз і не виявляє вірус в організмі. Завантажуйте тест за посиланнями: AppStore: https://is.gd/zcZzQC. Android: https://is.gd/LrQHVf.

Дружня порада, дотримуючись якої, ви точно собі подякуєте – майте лише захищений секс. Використовуйте презервативи. Вони допомагають не лише у випадку, коли не хочеться завагітніти, а й стають бар’єром у розповсюдженні хвороб. 

Окрім цього, я раджу систематично проходити скринінг на туберкульоз. Це також можна зробити у свого сімейного лікаря, який поставить вам ряд запитань та оцінить ризики зараження. Пам’ятайте, туберкульоз зараз повністю виліковний, просто краще його виявити на ранніх стадіях.

Далі – вакцинація. Її потрібно робити згідно з календарем профілактичних щеплень. Дорослим варто щепитися від дифтерії та правця кожні 10 років. Щороку перед початком епідсезону – від грипу. Також можна зробити щеплення від гепатиту А та вірусу папіломи людини. 

І ще – мінімальні поради, які точно вплинуть на ваше здоров’я та самопочуття: візьміть собі за звичку спати мінімум вісім годин на добу, збалансовано та вчасно харчуватися й менше нервувати. 

Оксана Брезме, лікарка-психотерапевтка

Корисні поради від сумських експерток та прості дії, що можуть зробити ваше життя кращим

Навчіться розслаблятися. Часто ми дуже добре розуміємо, що повинні багато працювати, але ніхто не вчить, що потрібно відпочивати. Хороший сон, природа, прогулянки, спорт, зустріч з друзями – кожному своє.

Не намагайтеся вирішувати проблеми з вечора. Навряд чи вам вдасться знайти оптимальне рішення, зате головний біль, порушення сну, відчуття напруги, тривога – часті супутники такого процесу.

Розумійте свої емоції. Ми хочемо бути спокійними, радісними, щасливими, але при цьому рідко можемо зрозуміти: що ж ми відчуваємо насправді. Надалі ця навичка допоможе знайти баланс між тим, що «потрібно» і тим, що «хочеться».

Прислухайтеся до того, що говорить ваше тіло. Часто воно попереджає нас про важливі події в житті, про те, як потрібно вчинити. Воно часто подає сигнали, залишається лише навчитися їх розуміти.

Будьте гнучкими. Гнучку рослину важче зламати, з людиною так само.

Намагайтеся менше контролювати. Зазвичай наш контроль – лише ілюзія. Краще розібратися в тому “чому я хочу щось контролювати”.

Відрізняйте думки від фактів. Це дуже корисна звичка при тривожних розладах та депресії. Крім того з цією навичкою ви будете менш схильні до інформаційних і емоційних маніпуляцій.

Єлизавета Бондаренко, фізіотерапевт, дієтолог

Корисні поради від сумських експерток та прості дії, що можуть зробити ваше життя кращим

Гуляйте пішки на свіжому повітрі по дві-три години, хоча б раз на тиждень. Так ви зможете відпочити від метушні буднів і насолодитися спокоєм, а це дуже важливо для нервової системи. Дихальні шляхи очищаються через зміну ритму, мозок розслабляється, м’язи продовжують бути в тонусі, але особливо не напружуючись, суглоби тренуються і відпочивають одночасно, а серцево-судинна система перебуває в гармонійному режимі роботи.

Завжди і скрізь читайте склад продуктів та страв в кафе.

Намагайтеся споживати менше білого та прихованого цукру.

Білий цукор – це цукор, що видобувається з буряка. Прихований цукор – це той самий білий цукор, натуральний або штучний, який входить до складу продуктів харчування, але найчастіше ми про це не здогадуємося. Прихований цукор міститься:у білому хлібі, булочках, печиві, копчених ковбасах, соках, соусах і так далі. 

Людина в середньому з’їдає 5 кг солі на рік, при тому, що норма – 1,8 кг. Тому я раджу зменшити кількість вживання солі або замінити її на спеції. Надлишок солі в організмі людини призводить до порушення водного балансу та підвищення кров’яного тиску, що у свою чергу, може призвести до інфаркту, інсульту чи інших серцево-судинних захворювань. І пам’ятайте, що сіль теж буває прихованою. 

Як би це не було складно, та намагайтеся лягати спати до 23:00. У період глибокого сну, з 23:00 до 1:00, виділяється гормон грелін, який відповідає за почуття ситості. Коли ми не встигаємо лягти спати до 22:45 у нас починається збій роботи цього гормону. Для сил і енергії мозок буде вимагати більше калорій, тож людина починає переїдати. 

Відсьогодні пропоную відмовитися від фаст-фуду. До складу таких продуктів входять шкідливі інгредієнти, які не несуть нашому організму нічого, окрім шкоди. До того ж, на альтернативу фаст-фуду є правильна шаурма або правильна піца, які ви можете сміливо приготувати вдома і отримати справжнє задоволення від реального смаку здорової їжі.

Коментувати
25 лютого 2020
24 лютого 2020
21 лютого 2020
20 лютого 2020