Кращі тексти Трибуни: про що писали в 2019 році

0

Їх історії надихали нас протягом минулого року, їх сила духу мотивувала та заворожувала. Вони розчулювали нас, змушували сміятися та плакати разом з ними. Вони – герої наших матеріалів. 

Сьогодні ми зібрали для вас кращі тексти Трибуни за 2019 рік. Пропонуємо ще раз їх прочитати! 

Кращі тексти Трибуни: про що писали в 2019 році

Свої герої

Свої герої

Уздовж довгої дороги розлогі, високі дерева шикуються колоною, змінюються на поле, а поле – на сільські хати. Такі пейзажі повторюються кілька десятків кілометрів, доки ми не доїжджаємо до села Підопригори.

У цьому маленькому селі Лебединського району нас чекають дві сім’ї. Кожна із них має свого героя, свою історію та свою втрату.

У селі Підопригори проживає трішки більше, ніж 460 людей. Там є сільський будинок культури, магазини, є фельдшерсько-акушерський пункт. І є своя Алея Героїв. Із 2016 року у Підопригорах троє загиблих на російсько-українській війні – Олександр Ворожко, Степан Литковець та Едуард Лобода.  Як потім буде говорити мати Олександра – три голуба, козацьке село.

Як не вигоріти в декреті: розповідає сумська психіатриня

Як не вигоріти в декреті: розповідає сумська психіатриня

Зазвичай, поняття “емоційного вигорання” пов’язують із професійною діяльністю, і хоча материнство – не професія, робота мами дуже складна, емоційно насичена, напружена та забирає багато сил і енергії.

Як не “згоріти” в декреті, про основні стадії та ознаки емоційного вигорання, як вийти з цього стану і де брати енергію аби бути сповненою сил розповіла лікарка-психотерапевтка Оксана Брезме.

15 годин до Техасу: історія сумчанина, який вчиться в США

15 годин до Техасу: історія сумчанина, який вчиться в США

Владиславу Шаповалу 19 років. Він навчається на другому курсі СумДУ за спеціальністю “Міжнародні економічні відносини”. У школі Влад займався розвитком лідерського руху, волонтерив і брав участь у різноманітних проектах.

Менше місяця тому Влад здійснив свою давню мрію та переїхав на один семестр до США за програмою GLOBAL UGRAD. Зараз він проживає в місті Вікторія, штат Техас. Там він вивчає політологію та планує подорожі Америкою.

Про те, чому не можна здаватися на шляху до своєї мрії та як насправді навчають в США Влад розповів у інтерв’ю для Трибуни.

Заради екології: від чого відмовилися сумчани на користь Землі

Заради екології: від чого відмовилися сумчани на користь Землі

Відмова від поліетилену, пластикових трубочок, одноразового посуду, необов’язкового світла та цілодобово увімкнених електричних приладів. До Всесвітньої кампанії “Година Землі” зібрали для вас текст про речі, від яких відмовилися сумчани заради екології!

Рятівний дзвінок: як у Сумах цілодобово надають психологічну допомогу

Рятівний дзвінок: як у Сумах цілодобово надають психологічну допомогу

– “Алло, ви мене чуєте? Знаєте, я відкрила вікно і збираюся зробити крок”.

Щодня на номер телефону довіри Екстренної психологічної допомоги при КЗ СОР “Обласний наркологічний диспансер” дзвонять десятки людей. Вони розбиті, втомлені, налякані. У когось сімейні конфлікти, нещасливе кохання, залежність. Дзвонять діти, дзвонять люди, які пережили насильство, одинокі пенсіонери, матері, які втратили дітей, вдови.

Психологи-консультанти телефону довіри Екстренної психологічної допомоги надають допомогу всім. Безкоштовно, анонімно та цілодобово.

Про те, як врятувати людину, яка на межі, допомогти психологічно та не вигоріти самому, ми запитали у психолога-консультанта Екстренної психологічної допомоги Оксани Залозної.

Автобус допомоги: як у Сумах працює мобільна амбулаторія

Автобус допомоги: як у Сумах працює мобільна амбулаторія

Чотири рази на тиждень у Сумах на рейс виїжджає мобільна амбулаторія громадської організації “Клуб “Шанс”. У ній люди, які вживають наркотики, можуть анонімно та безкоштовно перевіритися на ВІЛ та гепатит, пройти скринінг на туберкульоз, отримати одноразові шприци, лубриканти, спиртові серветки та презервативи.

Ми виїхали в один із рейсів амбулаторії, аби зрозуміти, як і навіщо допомагають та соціалізують наркозалежних в обласному центрі.

Проект на десять років: сумчанин Владислав Діброва про здачу крові та звання “Почесний донор України”

Проект на десять років: сумчанин Владислав Діброва про здачу крові та звання “Почесний донор України”

14 червня, відзначають Всесвітній день донора. Щороку добровільна пожертва крові та плазми рятує мільйони життів у всьому світі.

Почесний донор України Владислав Діброва розповів журналістам “Трибуни” про те, як почалася його історія здачі крові та дав поради сумчанам, які лише планують стати донорами.

Життя зі статусом: історія сумчани, яка має ВІЛ

Життя зі статусом: історія сумчани, яка має ВІЛ

Юля дізналася про свій ВІЛ-статус, коли їй було 25 років. На дворі 2016 рік, зима, за кілька тижнів до початку Новорічних свят. Під час обліку по вагітності лікар сказав, що Юлін тест на ВІЛ – позитивний. Додаткові обстеження також підтвердили результат.

Три роки тому, з усієї доступної інформації, Юля знала лише пару стереотипів, що ВІЛ – “це чума 21 століття”. Із близького оточення про діагноз не сказала нікому. Тиждень ридала наодинці в зачиненій квартирі.

А потім у Сумському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом зустріла соціальних працівників. І з тих пір з Юлею залишилася спокійна впевненість – немає нічого страшного в тому, щоб жити зі статусом.

Що їсти на роботі без шкоди для здоров’я та фігури: радить сумський дієтолог

Що їсти на роботі без шкоди для здоров’я та фігури: радить сумський дієтолог

Середньостатистична людина проводить в офісі близько восьми годин і часто навіть не помічає, яку їжу і в якій кількості споживає протягом робочого дня. Незбалансоване харчування під час багатогодинної праці може викликати проблеми зі здоров’ям, стрес, слабкість, озлобленість, ожиріння та інші проблеми.

Тому ми звернулися до дієтолога, аби вона дала поради, як правильно харчуватися на роботі, щоб уникнути проблем зі здоров’ям та дискомфорту.

Один день роботи соціального працівника: як у Сумах допомагають наркозалежним

Один день роботи соціального працівника: як у Сумах допомагають наркозалежним

Як стати на програму замісної підтримувальної терапії та перестати вживати наркотики, як не інфікуватися гепатитами чи ВІЛ, де здати експрес-тест або пройти скринінг на туберкульоз? Як прийняти позитивний ВІЛ-статус, як правильно приймати терапію або стати в чергу на лікування гепатитів? Соціальні працівники мають відповіді на всі питання.

Ми поговорили з Антоном Сітнером, соціальним працівником Сумської обласної громадської орагіназції “Клуб “Шанс”, аби дізнатися, як у Сумах працюють з наркозалежними та побачити один день роботи організації.

Я приймаю доконтактну профілактику від ВІЛ: історія сумчанки

Я приймаю доконтактну профілактику від ВІЛ: історія сумчанки

Коли у чоловіка Аліни виявили ВІЛ, її також почали тестувати. Спочатку швидкий тест, а потім тест-ІФА показали, що інфекції в організмі Аліни немає. Так стало зрозуміло, що вони дискордантна пара – кожен має різний ВІЛ статус. Проте, головне, що їх пов’язує – любов, а не хвороба.

Ринок замість супермаркету: чому важливо підтримувати локальних виробників

Ринок замість супермаркету: чому важливо підтримувати локальних виробників

Анна Кайнова, сумська еко-активістка, розповіла про те, чому важливо підтримувати місцевих виробників.

Я обираю лікування замість вуличних наркотиків: три історії сумчан

Я обираю лікування замість вуличних наркотиків: три історії сумчан

Більше 10 років тому в Сумах почала діяти програма замісної підтримувальної терапії. Це – форма медикаментозного лікування людей, які страждають від наркотичної залежності.

Щоденно пацієнти ЗПТ приймають замісний препарат: метадон або бупренорфін. Вони допомагають стримувати у наркозалежних потяг до наркотиків і не допускають синдрому відміни (“ломки”).

Сама ж програма забезпечує не лише комплексне лікування хворого, а й впливає на безпеку та зниження рівня криміногенності в громаді, в якій той живе. Хворі на опіоїдну залежність, що є пацієнтами ЗПТ, перестають практикувати ризиковану поведінку, вживати ін’єкційні наркотики та залишати використані шприци, у них зменшується ризик зараження чи передачі інфекційних захворювань. Наркозалежні отримують реальну можливість не вдаватися до криміналу заради пошуку грошей на наркотики чи самих наркотиків. За великим рахунком, вони перестають наражати на небезпеку себе та соціум.

Щодня замісну терапію у обласному центрі отримує близько 300 людей. Усі вони одного дня вирішили відмовитися від вуличних наркотиків і почали свій шлях боротьби.

Прочитайте три історії людей, яких об’єднало бажання кинути наркотики та докорінно змінити своє життя.

Кіноплатформа для дітей та молоді: як у Сумах розвивають фото і кіно

Кіноплатформа для дітей та молоді: як у Сумах розвивають фото і кіно

На початку серпня у соцмережах стартував проект “Зірковий час з Руфіною Счастливцевою”. На інтерв’ю до ведучої кличуть талановитих, творчих людей, які мають свої секрети успіху та можуть поділитися досвідом, надихнути та вмотивувати молодь Сумщини.

Проте, сам проект “Зірковий час з Руфіною Счастливцевою”- лише одна зі складових масштабної ідеї створити в Сумській області справжню Кіноплатформу – молодіжну команду позитивних змінотворців, які будуть займатися промоцією краю, організовувати навчальні та святкові заходи, а також центр зі всією необхідною технікою та фахівцями, які б вчили молодь та дітей кіноосвіті та медіапедагогіці, знімати кіно та займатися мультиплікацією.

Ми поговорили з організаторкою Кіноплатформи та ведучою програми Руфіною Счастливцевою про ідею проекту та його реалізацію.

Пов’язані

Пов’язані

Що краще: відпустити чи впродовж всього життя намагатися врятувати?

Співзалежність – стан, в якому часто знаходяться батьки та рідні людей, які залежні від алкоголю чи наркотиків. Вони починають жити їх життям, вирішувати їх проблеми, віддавати їх борги, контролювати та примусово віддавати в реабілітаційні центри. Зрештою, хтось знаходить в собі сили, аби з любов’ю та теплом у серці відпустити, а хтось фанатично намагається врятувати.

Соціальна працівниця, яка допомагає наркозалежним та їх близькому оточенню, і кризовий психолог розповіли, через що проходять батьки споживачів наркотиків і що таке співзалежність.

 Без образ, гніву та осуду: як нормально сприймати підліткову агресію 

Олена Лузан

Нещодавно у Сумах дві дівчини втопили у колодязі кошенят. Вони зняли це на відео. Ролик потрапив у соцмережі і викликав шквал обурення далеко за межами області.

Ми не хочемо розглядати цю подію як інформаційний привід для гарячої новини, а вирішили подивитися на ситуацію з точки зору психології. Тому поговорили з кризовою психологинею Оленою Лузан, аби дізнатися більше про агресивну поведінку підлітків, що робити батькам і як на це має реагувати суспільство.

Редакція сайту “Трибуна.Суми” щиро дякує нашим читачам, що цілий рік були з нами! Ви наш основний мотиватор!

Коментувати
27 березня 2020
26 березня 2020
25 березня 2020
24 березня 2020
23 березня 2020
20 березня 2020