Лікар для кожної сім’ї: скільки жителів Сумщини підписали декларації

0

Наразі на Сумщині підписано 712 тис. декларацій, що фактично становить 70% від всієї чисельності населення області. Про це повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко.

Лікар для кожної сім’ї: скільки жителів Сумщини підписали декларації

По Україні цей показник складає 55%, це говорить про те, що Сумщина рухається активними темпами у правильному напрямку, – зауважив посадовець.

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я, з першого липня 2019 для пацієнтів вводиться нова програма “Безоплатна діагностика”. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) буде доплачувати кошти за 54 медичні послуги у сфері обстеження  – 12 лабораторних аналізів та решта – лікувально-діагностичні процедури.

Потрібно зазначити, що послуга з діагностування буде відшкодовуватися лише в тому випадку, коли направлення на дослідження буде від сімейного лікаря, – додав керівник медичної галузі Сумщини.

Сергій Бутенко наголосив на необхідності обов’язкової комп’ютеризації закладів медицини первинної та вторинної ланки, укладання договорів з НСЗУ, щоб лікарі могли ефективно і якісно працювати в нових умовах.

Начальник обласного управління охорони здоров’я зазначив, що Сумщина одна з небагатьох областей, яка у цьому році отримала від НСЗУ близько 20 млн. гривень на реформування медзакладів первинної ланки.

Коментувати
30 вересня 2020
29 вересня 2020