Цьогоріч українські лікарі провели рекордну кількість трансплантацій органів

0

За даними Українського центру трансплант-координації, за 10 місяців 2022 року проведено 265 органних трансплантацій. Нирки пересаджували найчастіше — 188 разів, печінку — 52, серце — 25. Для порівняння – за весь минулий рік провели 306 органних трансплантацій, повідомив у своєму телеграм-каналі голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

surgery операція трасплантація органів

Загалом пересадку органів проводили у 25 медичних закладах. Найбільше – у Першому медичному об’єднанні Львова, Національному інституті хірургії та трансплантології імені О. Шалімова та клініці «Оберіг».

Цьогоріч розпочали проводити трансплантацію органів у п’яти нових закладах, а також:

▪️ У Луцьку вперше провели трансплантацію нирки.

▪️ Львівські лікарі провели першу повторну трансплантацію нирки підлітку.

▪️ Трансплантологи Першого медичного об’єднання Львова за 30 годин пересадили 9 органів від трьох посмертних донорів.

▪️ У дитячій лікарні «Охматдит» провели першу пересадку кісткового мозку дорослому пацієнту.

▪️ У Черкасах виконали першу операцію з пересадки кісткового мозку від донора, сумісного на 50%.

Також рекордними темпами медики проводять трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин. Такі операції наразі проводяться у 9 медичних закладах. За 10 місяців проведено 178 пересадок, з яких 20 – від неродинного донора.

Найбільше трансплантацій провели у Київському центрі трансплантації кісткового мозку, Черкаському обласному онкологічному диспансері, «Охматдиті» та Національному інституті раку.

За словами Радуцького, збільшення кількості трансплантаційних операцій стало можливим завдяки законодавчим змінам, які відбулися у 2019 році.

«Галузь фактично відродилась і почала стрімко зростати. Наразі замість очікування високовартісних операцій за кордоном українці отримують якісну допомогу вдома. Сьогодні українські лікарі на регулярній основі рятують життя пацієнтів, проводять безоплатні для пацієнта операції. Тож продовжуємо навіть під час війни активно розвивати галузь трансплантології», — написав він.

Фото — Anna Shvets.

***

Також слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022