Лікарка з Сумщини: чому пацієнти не мають боятися тестування на ВІЛ

0

Двадцять лікарів та лікарок із різних куточків України наприкінці листопада зголосилися взяти участь у соціально-інформаційній ініціативі до міжнародного тижня тестування на ВІЛ, протестувавшись самі та заохочуючи перевірити свій імунний статус пацієнтів. Однією з учасниць кампанії стала лікарка центру первинної медичної допомоги з Білопілля Ірина Бєлікова.

лікарка Бєлікова Білопілля Сумщина

На пропозицію пройти тест на ВІЛ люди реагували двома способами. Одні не розуміли навіщо це їм, інші — ображалися: «Що ви таке про мене думаєте, я не такий!».

«Відчувається брак освіти та поінформованості. Люди думають, що це хвороба «не таких» і не розуміють, що ВІЛ не обирає. Про рівень незнання свідчить ще й той факт, що соцмережами поширюють дописи, що треба остерігатися нашої амбулаторії. Раніше в цьому приміщенні був тубдиспансер, тому люди пишуть ніби тут ВІЛ з туберкульозом «на стінах висять». І це навіть після того, як ми провели капремонт та відкрили нові кабінети. Якби люди розуміли специфіку вірусу, то знали б, що це відверта маячня. Ось чому варто більше розповідати про реальність широкій аудиторії, пояснювати», — говорить лікарка.

За словами Ірини Бєлікової, для пацієнтів найчастіше спрацьовує аргумент, що тестування безплатне, результати анонімні, а вони зможуть спокійніше спати. Але, навіть попри це, ставлення залишалося настороженим.

Про проєкт

Проєкт «Тиждень тестування на ВІЛ» реалізується командою «Твій сімейний лікар» за підтримки БО «100% життя» у партнерстві з Coalition PLUS та Центром громадського здоров’я МОЗ України. Тиждень ініційований коаліцією громадських організацій Coalition PLUS, яка бореться проти ВІЛ та вірусного гепатиту в усьому світі.

Учасники та учасниці цьогорічного тижня тестування на ВІЛ в Україні мали на меті донести колегам, пацієнтам та пацієнткам, що незнання свого ВІЛ-статусу значно небезпечніше, аніж сама хвороба. Рання діагностика може врятувати здоров’я та життя не тільки конкретної людини, а й близьких та рідних.

Про ситуацію з ВІЛ в Україні

За оцінкою Міністерства охорони здоров’я в Україні понад 250 тисяч людей живуть з ВІЛ, при цьому кожна третя — не знає про свій позитивний статус. Цей факт несе велику небезпеку, адже вірус щодня руйнує здоров’я та знижує якість життя українців та українок, які навіть не здогадуються про причини погіршення свого стану. Водночас медична система має змогу частково протистояти вірусу та зберегти комфортне життя людей із ВІЛ.

Щомісяця сотні тисяч осіб в Україні приймають антиретровірусну терапію. Це лікування пригнічує розмноження ВІЛ в організмі, відновлює функції імунної системи, а в результаті — продовжує та підвищує якість життя.

***

Також слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023