Лікарня на Сумщини закупила обладнання, що дозволяє виявляти онкологію на ранніх стадіях

0

Тростянецька лікарня закупила ендоскопічну техніку японської фірми «Пентерс», якою можна проводити обстеження ротової порожнини, стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки.

Лікарня на Сумщини закупила обладнання, що дозволить виявляти онкологію на ранніх стадіях

Відеосистема представлена потужним процесором із функцією IScan, медичним монітором діагоналлю 22 дюйми, та, власне, самим гастроскопом і колоноскопом.

Про це інформують у Тростянецькій міській раді.

Якщо раніше лікарю доводилося покладатися тільки на власний зір, щоби побачити патологію, скажімо, шлунку, то тепер – внутрішні органи знімаються відеокамерою, яка розташована на зворотному кінці гастроскопу, а потім чітка картинка передається на монітор.  Зображення якісне, його можна зберегти і повноцінно переглядати на лікарському консиліумі, діагностуючи ту чи іншу патологію.

Окремо хочу зазначити, що функція IScan дозволяє виявити злоякісні зміни злизової оболонки травного тракту на більш ранніх стадіях, коли це ще навіть не захворювання, а скажімо, ще тільки перший крок до нього. Є навіть функція стоп кадр, де можна чітко розгледіти новоутворення. Також за допомогою колоноскопу відтепер є можливість обстежувати товстий кишківник, починаючи з прямої кишки, сегментоподійної. Раніше ми цього робити не могли, – говорить лікар-хірург Володимир Столяренко.

Обстежитися можна абсолютно безкоштовно. Головне – мати направлення від сімейного лікаря.

З бюджету Тростянецької громади на це обладнання витрачено близько 2,5 млн. гривень

Коментувати
17 травня 2021
14 травня 2021
13 травня 2021
12 травня 2021
11 травня 2021
07 травня 2021
06 травня 2021