Лікують чи катують: у Сумах пацієнти 4-ої лікарні позбавлені благ цивілізації

0

У Сумах неврологічний корпус міської клінічнічної лікарні №4 потребує негайного ремонту. Там нині не створено належних умов для лікування хворих. Про це у соцмережах написала родичка пацієнтки медзакладу. Журналісти “Трибуни” розбиралися у ситуації.

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Обшарпані стіни, облуплені двері та вікна, брудні матраци на ліжках та суцільна антисанітарія. Ось так виглядає неврологія у 4-ій міській лікарні в Сумах.

Сама назва залишилася й від душової кімнати. На дверях лише оголошення – хворих миють у приймальному відділенні.

Неабиякого розголосу ця ситуація набула після того, як внучка однієї із пацієнток неврологічного відділення цього медзакладу, опублікувала пост-обурення у соцмережі. Жінка просто шокована тим, що побачила в лікарні.

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Усе жахає із самого порогу. Почнемо з того, що медзаклад не обладнаний пандусом. У відділенні, де перебувають хворі після інсульту, а їм потрібне чисте повітря – стоїть нестерпний сморід. На дверях у душову – замок, – скаржиться Владислава Забара.

А ще, за словами сумчанки, у медзакладі жодної дисципліни та конкретного графіку відвідувань.

Вхід у відділення вільний. Будь-хто може зайти і блукати коридорами чи палатами. Ніхто навіть не поцікавитися до кого прийшли чи з якою метою, – розповідає Владислава Забара.

Ми вирішили на власні очі переконатися, які ж умови у 4-ій лікарні та чи дійсно все аж так жахливо, тож вирушили в журналістський рейд.

Очільниця неврології пояснює, умови у відділенні дійсно не найкращі. Причина тому – відсутність належного фінансування.

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

У нас багаторічні проблеми з фінансуванням. Потребують ремонту туалети, душові кімнати. Також треба здійснити заміну комунікацій. Деякі роботи ми намагалися виконати своїми силами. Одну трубу замінили, але і вона вже протекла. Роботи тут чимало і мова йде не про 1 чи 2 тисячі, а набагато більшу суму, – констатує Марія Сафонова, завідуюча неврологічним судинним відділенням СМКЛ №4.

Пацієнт неврологічного судинного відділення розповідає, що тут працюють висококласні фахівці, медики від Бога. Вони ставлять на ноги, здавалося б, безнадійних хворих.

Скільком людям вони допомогли! Мені у тому числі. Через проблеми зі здоров’ям я проходжу лікування у цьому відділенні кожні півроку. Медики завжди уважні, не відмовлять у допомозі, з повагою ставляться до хворих. Але ж умови справді жахливі. У коридорі стіни обшарпані. Деякі палати ще нічого, але більшість у занедбаному стані, – говорить Микола Михайлович, пацієнт неврологічного судинного відділення СМКЛ №4.

За словами заступниці керівника медзакладу, оновлення потребує не одне відділення, а весь неврологічний корпус.

Фото tribuna.sumy

Фото tribuna.sumy

У 2016 році була розроблена проектно-кошторисна документація, але там не передбачили підйомника. Планується, що в цій будівлі буде реабілітаційний центр, тому потрібен ліфт. Нині проектно-кошторисну документацію доопрацьовують, підрахують скільки коштів треба на ремонт, а потім будемо звертатися до міської влади з проханням виділили необхідне фінансування, – зазначає Віра Сизоненко, заступник головного лікаря СМКЛ №4 з лікувально-профілактичної роботи.

Начальник управління охорони здоров’я Сумської міськради повідомила, якщо буде фінансова можливість і потрібну суму виділять з міського бюджету, то капітальний ремонт неврологічного корпусу почнуть виконувати цього року і продовжать у наступному. В іншому ж випадку, за словами Олени Чумаченко, гроші на оновлення цього об’єкту планують передбачити у кошторисі Сум на 2019 рік.

Коментувати

19 червня 2019