Люди з шести країн світу розказали про Суми

0

12 січня учасники з 10 країн приїхали до Сум на Міжнародний тренінговий курс “Learning to Live Together” від ГО “Центр євроініціатив”. 

Ми зустрілися та поговорили з деякими з них про те, якими вони побачили Суми та Україну.

Про борщ, сумські церкви, українські солодощі, архітектуру та сніг – далі. 

Люди з шести країн світу розказали про Суми

Люди з шести країн світу розказали про Суми

Antonio, 32 роки, Італія

Antonio, 32 роки, Італія

Antonio, 32 роки, Італія

У Сумах я вперше, але я знав про це місто протягом кількох років. Тут живуть мої друзі, які приїжджали в Італію, вони показували мені фотографії міста та розказували про нього. Сьогодні я в Сумах, і тут дуже приємні люди, дуже хороша атмосфера.

Найбільш дивним для мене була дорога з Києва до Сум в мінібусі. Це було якоюсь особливою пригодою для мене. Дорога була вкрита снігом, мала багато пагорбів, водій намагався уникнути усіх ям на шляху. Це була надзвичайна пригода, але врешті ми прибули до Сум живими, і це хороші новини.

Іншою дивною штукою для мене було те, наскільки люди тут звикли до холоду. Я не звик до такої температури.

А ще в Україні не так багато людей говорить англійською, але я зустрів тут людей, які говорять італійською. Це був дуже милий випадок, коли ми з італійською командою чекали на свій автобус в аеропорту, а він все не приїжджав. Ми хвилювалися, що запізнилися на нього, але потім до нас підійшла жінка, яка чула нашу розмову, і відповіла нам італійською, що все добре і автобус скоро буде.

У Сумах ми гуляли по місту, бачили дві гарні великі церкви, ми ходили до річки, гуляли по парку. Суми – дуже миле містечко. А ще тут дуже смачна їжа. Я приїхав з країни, де реально глибока культура споживання їжі, тож, де б я не був, я намагаюся спробувати місцеві смаколики. У Сумах мені дуже сподобалися супи та деякі традиційні солодощі.

Щодо України в цілому, то я думаю, що це холодна країна з теплими людьми.

Vardges,  23 роки, Вірменія

Vardges, 23 роки, Вірменія

Vardges, 23 роки, Вірменія

Коли я їхав до Сум, то я думав, що це буде невеличке містечко або навіть селище. Але я був здивований, що це таке велике і гарне місто. Узагалі я в Україні вперше, і після Сум я планую поїхати до Києва.

У Сумах я зміг погуляти містом, але зовсім небагато, адже на вулиці було досить холодно. Проте, незважаючи на сніг, це дуже тепле місто.

Раніше я уже був у європейських містах, тож у Сумах для мене не було нічого незвичайного чи дивного.

Хочу сказати, що в Україні дуже хороші милі люди, а українські дівчата дуже гарні.

Zara, 27 років, Вірменія

Zara, 27 років, Вірменія

Zara, 27 років, Вірменія

Я не мала багато часу, щоб познайомитися з містом, адже на вулиці дуже холодно. Але я вже розумію, що це дуже гарне місто, особливо зараз, коли на цих старовинних будинках лежить сніг. Суми надзвичайно спокійні, тут проживають дуже милі люди, які завжди готові допомогти.

Що було дивним для мене, так це те, що багато людей тут говорить російською. Я очікувала, що більшість буде розмовляти українською, але ні.

У Сумах я спробувала дуже смачну випічку, також мені дуже сподобалися вареники.

Ronny, 31 рік, Німеччина

Ronny, 31 рік, Німеччина

Ronny, 31 рік, Німеччина

Мені подобаються Суми. Тут добрі люди, вони дуже дружелюбні. Сьогодні ми гуляли містом, нам дуже сподобалося як виглядають сумські церкви, особливо Воскресенський собор.

До Сум ми їхали з Харкова, було темно, і дорога була вкрита пагорбами та ямами. Попри це, такий досвід був також цікавим для мене.

Хочу сказати, що в Україні дуже хороші люди, у них тепле серце. Також тут багато смачної і зовсім різної їжі, яку мені завжди цікаво куштувати. Мені надзвичайно сподобався український борщ та різні солодощі.

Irakli, 22 років, Грузія

Irakli, 22 років, Грузія

Irakli, 22 років, Грузія

За цей час, доки я у Сумах, я вже чотири рази був у Макдоналдсі. Я дуже люблю це місце, тож відразу знайшов його в центрі міста, і хочу сказати, що він у вас не дуже дорогий. Це радує, коли ти – турист.

Взагалі, Суми дуже гарні, а люди тут надзвичайно дружні. Мені здалося, що тут неможливо загубитися, адже я гуляв вулицями, і все одно знаходив шлях до мого готелю.

Більшість української їжі мені здалася дуже смачною, особливо салати в місцевому ресторані. Цікаво, що я був у декількох місцевих ресторанах і весь час мене дуже гарно обслуговували. У всіх закладах офіціанти були дуже дружні.

Nikos, 40 років, Греція

Nikos, 40 років, Греція

Nikos, 40 років, Греція

Суми здалися мені дуже гарними. Зараз тут дуже сніжно, і для мене, людини, яка приїхала з Греції, така погода є незвичною. Проте, цікаво, що Суми досить велике місто, але ввечері тут не дуже людно. Можливо, це через такий холод.

Їжа в Україні дуже відрізняється від грецької. У вас багато різновидів супів і дуже смачні солодощі. У Греції в солодощах набагато більше цукру, але ваші мені також дуже сподобалися.

У Сумах я побував у нічному клубі, і мене здивувало, що у вас є повільні танці, коли партнери танцюють, немов в обіймах. У Греції таких танців немає.

Jaromir, 26 років, Чехія

Jaromir, 26 років, Чехія

Jaromir, 26 років, Чехія

Перша річ, яку я помітив в Україні, це те, що люди тут дуже дружні та завжди готові допомогти.

Я їхав до Сум з Києва, і був дуже здивований, як бідно живуть українці. Особливо на переферії, де дуже погані дороги, багато старих радянських машин. Я правда дуже засмучений через це, бо в Україні дуже добрі, хороші люди.

До слова, чомусь я завжди мав проблеми з логістикою. З Жулянів до Києва я їхав місцевим автобусом, де ніхто не говорив зі мною, не попросив заплатити, транспортні зупинки не були підписані. Я не розумів, куди їхати, та де потрібно було вийти. Але, коли я попросив про допомогу, то весь автобус почав розповідати мені як пройти, люди на вулицях намагалися пояснити дорогу. І з одного боку це був шок, бо я нічого не розумів, але з іншого боку це було так мило, що кожен хотів мені допомогти.

Одного разу я загубився і прийшов до Макдоналдсу, де весь персонал зібрався, щоб намалювати мені карту, пояснити шлях. Я такий вдячний цим людям. Я ніколи і ніде такого не бачив.

У Сумах мені дуже сподобалися церкви. Взагалі, якщо деякі будинки можуть бути не в дуже гарному стані, то церкви та старі архітектурні споруди тут завжди дуже красиві та доглянуті.

Міжнародний тренінговий курс “Learning to Live Together” реалізується ГО “Центр євроініціатив” (Україна) у співпраці з ГО Pewobe g GmbH (Frankfurt, Brandenburg, Germany) за підтримки програми ЄС Еразмус+

Коментувати

22 січня 2019