Майже 90% сімейних лікарів України уже зареєструвались в е-health

0

В електронній системі охорони здоров’я зареєстровано більше 20 тисяч лікарів первинної ланки: терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. Це майже 90% від усіх лікарів, які надають такий вид допомоги. Про це на засіданні уряду розповів керівник новоствореної Національної служби здоров’я Олег Петренко, – пише Українська правда.

90 % сімених лікарів зареєструвались у e-health

90 % сімених лікарів зареєструвались у e-health

Очільник НСЗУ нагадав, що базовий тариф зараз – 370 гривень на рік за пацієнта. Тариф коливається залежно від віку пацієнта.

Середній тариф – 577 грн. Якщо порівняти це з чинним утриманням за субвенцією – це майже в 2,2 рази більше, – сказав Петренко.

Лікарі і заклади, які уклали договори з Нацслужбою, зможуть отримати значну прибавку в коштах, які вони спрямують на надання допомоги і підвищення доходу лікаря.

Люди зрозуміють, що існує програма медгарантій, там чітко визначений перелік послуг, які держава уже оплатила закладу і лікарю, і кожен громадянин може отримати їх безоплатно.

Зокрема, до послуг лікаря первинної медичної допомоги входитиме діагностика, лікування та запобігання хворобам, в тому числі профілактичні огляди для пацієнтів із семи груп ризику, вісім основних аналізів і досліджень, профілактичні щеплення, а також направлення на діагностику та лікування на інші рівні медичної допомоги у разі необхідності, – йдеться на сайті МОЗ.

З 1 липня прицип “гроші йдуть за пацієнтом” запрацює у 149 комунальних та 12 приватних поліклініках і амбулаторіях.

В кінці липня оголошуємо другу хвилю приєднання закладів. До 15 серпня підпишуть договори з другою хвилею. Розраховуємо, що це буде більшість від усіх, які є, – додав очільник Національної служби здоров’я.

За словами заступник міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, мета МОЗ – щоб до кінця року всі заклади первинної медичної допомоги уклали договори з Нацслужбою здоров’я.

Наголошую, що всі заклади отримають кошти цього року. Звичайно, ті, що уклали договори з НСЗУ, отримають їх більше і по новому принципу. Хто не уклав – отримає медичну субвенцію. Але ці два паралельні механізми будуть діяти до кінця року, – зазначив Павло Ковтонюк.

А до 2019 року всі заклади “первинки” мають укласти договори з Національною службою здоров’я України.
Коментувати
02 грудня 2020
01 грудня 2020
30 листопада 2020
27 листопада 2020
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020