Медобслуговування без декларації: чи прийматимуть жителів Сумщини, які не встигли обрати свого лікаря

0

Українці зможуть і надалі отримати медичну допомогу у будь-якому закладі охорони здоров’я незалежно від того, чи підписали вони декларацію з лікарем, чи ще продовжують його шукати. Усі заклади продовжать отримувати бюджетне фінансування у будь-якому випадку: уклав медзаклад договір з Національною службою здоров’я чи тільки готується це зробити. На цьому наголошують у МОЗ.

У МОЗ пояснили, як прийматимуть лікарі із 1 липня

У МОЗ пояснили, як прийматимуть лікарі із 1 липня

До кінця 2018 року медзаклади, що уклали угоди з НСЗУ, отримуватимуть кошти за двома механізмами.

За базовим тарифом 370 грн на людину на рік із застосуванням вікових коефіцієнтів – за пацієнтів, які підписали декларації.

Додатково заклади отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря.

Заклади охорони здоров’я, які лише готуються підписати договори з НСЗУ, у третьому кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції. Тобто через прямі виплати чи механізм медичної субвенції держава продовжує оплачувати медичне обслуговування КОЖНОГО українця, – наголошують у МОЗ.

Ваш дільничний терапевт може попросити вас обрати його і підписати декларацію з ним, щоб продовжити вас обслуговувати. Але рішення, кому довірити своє здоров’я, залишається за вами.

Лікарів, які надають первинну медичну допомогу, та реєстраторів МОЗ України закликає змінювати підхід до спілкування з пацієнтами. У багатьох закладах ці зміни вже відчутні: лікарі організовують ярмарки здоров’я і виїжджають у Центри надання адміністративних послуг, роз’яснюють особливості вибору лікарів у ЗМІ та на зборах місцевих громад.

Водночас Міністерство продовжує отримувати повідомлення про тиск на пацієнтів і погрози з боку лікарів. У МОЗ ще раз наголошують, що це неприпустимо і порушує закон про фінансові гарантії медичного обслуговування та наказ МОЗ України про вибір лікаря.

Коментувати
14 січня 2021
13 січня 2021
12 січня 2021
11 січня 2021
06 січня 2021