Медреформа на Сумщині: як встигнути до кінця року

0

Сьогодні, 16 серпня, у Сумах відбулася дискусія щодо впровадження медичної реформи в області. На ній обговорили, скільки залучено медзакладів, як пришвидшити темп впровадження змін у галузь і чи встигне Сумщина вступити в реформу до кінця 2018 року. 

Медреформа на Сумщині: як встигнути до кінця року

Організував захід Український кризовий медіа-центр та програма #USAID_Взаємодія. На дискусію запросили керівників медзакладів, представників Сумської ОДА, міських голів та експертів.

Медреформа на Сумщині: як встигнути до кінця року

Наразі Сумська ОДА співпрацює з громадськими організаціями в частині охорони здоров’я, висвітлення закупівель ліків медичними закладами Сумщини тощо. Це засвідчує, що ми відкриті як до впровадження змін, так і до спільної роботи з різними категоріями: неурядовими об’єднаннями, владою на місцях, медиками, громадськими активістами, – говорить Дмитро Живицький.

Реформа первинної ланки медицини має завершитися до кінця 2018 року. Це дозволить кожному пацієнту отримати кращі послуги, а державі оплачувати роботу тільки тих лікарів і закладів, які справді лікують людей. Адже уже з наступного року заклади, які надають послуги первинної медицини, отримують гроші за кожного підписаного пацієнта.

Учора, 15 серпня, закінчилася друга хвиля підписання договорів з Національною службою здоров’я України. Ті, хто не встигнув це зробити, матимуть можливість долучитися до реформи наприкінці року, виконавши умови НСЗУ.

Медреформа на Сумщині: як встигнути до кінця року

У нас був визначений конкретний алгоритм дій, після впровадження яких ми можемо заключати угоди з НСЗУ. Перше – перехід бюджетних установ у статус некомерційних підприємств. На сьогодні, із 49 закладів первинної ланки, які є юридично самостійні, сім – не отримали статус некомерційного підприємства. Загалом, заяви до НСЗУ подали 23 заклади, – говорить Надія Лисенко, заступниця начальника управління охорони здоров’я Сумської ОДА.

За словами Надії Лисенко, Сумщина отримала від Кабміну 105 мільйонів на будівництво амбулаторій та додала ще 26 мільйонів на первинну ланку.

Ми визначили, що таких амбулаторій на Сумщині буде тринадцять. Ми враховували нагальну потребу на місцях, радіус обслуговування та активність місцевої влади. Наприклад, для амбулаторій, які мають радіус обслуговування більше ніж 35 кілометрів, ми хочемо закупити транспорт. Наразі ми вже затвердили свій план щодо будівництва у Мінрегіонбуді, проте ще не всі регіони це зробили. Коли визначиться кожна область – буде зрозумілий обсяг коштів, які ми можемо спрямовувати.

Окрім цього, на заході обговорили, які переваги отримають пацієнти від успішного впровадження медреформи в Україні та на Сумщині загалом.

У першу чергу, пацієнт, який уклав угоду з лікарем, буде отримувати первинну допомогу безоплатно. Окрім цього, медична реформа реалізовує право людини самостійно обирати собі лікаря. Цим самим підіймається роль пацієнта у збереженні його здоров’я. Щодо медиків, то якщо з кимось із них не підписали велику кількість угод – це може стати хорошим приводом зайнятися підвищенням свого професійного рівня, або поштовхом змінити відношення до пацієнтів, – говорить головний терапевт Галина Хомета.

Про те, як впроваджується медична реформа в Охтирці розповів керуючий справами виконавчого комітету Охтирської міськради.

Медреформа на Сумщині: як встигнути до кінця року

Первинна ланка у нас запрацювала з січня 2017 року. Нещодавно ми побачили повідомлення на сайті НСЗУ, що наші документи відповідають вимогам, проте письмових підтверджень у нас ще немає. Звичайно, існує фінансова проблема впровадження реформи. Наприклад, щоб наш медичний заклад відповідав вимогам табелю оснащення, нам потрібно виділити близько 30 мільйонів гривень з міського бюджету. Це нереальна сума. Такою ж проблемою є й кадрове питання, адже в місті є лікарі, які вже набрали максимальну кількість пацієнтів, а є й ті, з якими підписали 150 угод. Ніякої підстави звільнити таку людину немає, але він продовжує обіймати посаду, – говорить Володимир Руденко.

Нагадаємо, станом на 13 серпня 271 тисяча жителів Сумщини підписали декларації з лікарями. Більше половини жителів районів уклали угоди із лікарями на Буринщині, Краснопільщині, Липоводолинщині, Тростянеччині. А от містам обласного підпорядкування роботу із підписання декларацій слід активізувати. Зокрема, в Сумах їх кількість складає 12%, Шостка – 5%, Конотоп – менше 1%.

Коментувати

19 квітня 2019
18 квітня 2019
17 квітня 2019
16 квітня 2019