Медреформа в Конотопі: 39% підписаних декларацій і навчання інтернів

0

Експерти Інституту аналітики та адвокації проаналізували впровадження медреформи на Сумщині. Цього разу розповіли, як триває процес в Конотопському районі.

Сумщина перебуває на 16 місці в Україні за кількістю підписаних декларацій

За даними дослідження на початок листопада, в Конотопському районі підписали 46 тис. декларацій, тобто майже кожен другий житель обрав свого лікаря.

Усього в районі чотири комунальних закладів сімейної медицини. Двоє з них вже автономізувалися, підписали договори з Національною службою здоров’я України та отримали перші кошти у новий спосіб.

Важливим аспектом реформи є місцеві стимули – заходи, які стосуються особисто лікарів та їх мотивації працювати.

Фахівці Інституту аналітики та адвокації виявили, що заходи стимулювання медиків є у районній програмі з навчання лікарів-інтернів. За це вони мають щонайменше 3 роки пропрацювати у районному Центрі ПМСД. У 2018 році на навчання інтернів запланували 47,3 тис. грн. За 9 місяців фактично витратили 9 тис. грн.

Для успішного ходу реформи, окрім стимулів, на поточному етапі також важливе підписання декларацій громадянами до кінця 2018 року.

Інфографіка Інституту аналітики та адвокації

Ця стаття була підготовлена в рамках проекту «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою». Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Інститут аналітики та адвокації» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Коментувати
19 червня 2020
18 червня 2020
17 червня 2020
16 червня 2020
15 червня 2020