Медичний ліміт: як набрати оптимальну кількість пацієнтів сумським лікарям розповідають колеги

0

Сімейні лікарі є наразі найбільш затребуваними. Їх обрали 72,6% людей, які підписали декларації. Уже 15 сімейних лікарів набрали оптимальну рекомендовану кількість пацієнтів. Про це йдеться на сайті МОЗ. 

Як набрати оптимальну кількість пацієнтів - колеги діляться секретами успіху із сумськими медиками

Як набрати оптимальну кількість пацієнтів – колеги діляться секретами успіху із сумськими медиками

Зоя Созда – сімейний лікар Бугринської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, що в Рівненській області. Жінка працює лікарем уже 30 років.

Фото МОЗ

Фото МОЗ

Люди альтернативи шукати не збиралися, я їх влаштовую. Мабуть, пацієнти були такими активними, бо наперед знали про кампанію з вибору лікаря. Спеціальної кампанії по інформуванню людей не розгортали, пацієнти самі телефонували, питали, ми їх заспокоювали, що це почнеться з квітня, не поспішайте, – каже лікар.

 Важливим чинником успіху кампанії з вибору лікаря сімейний лікар називає сприяння місцевої влади.

Пропускна спроможність була висока: нам сільська рада організували два ноутбуки, бо та техніка, яка в нас була до того, не тягнула, – розповідає Зоя Созда.

В амбулаторії є електрокардіографи, лабораторія, тож загальноклінічні аналізи виконують на місці, для надання первинної допомоги є всі можливості.

Віра Ковалевська – сімейний лікар Ніжинського міського ЦПМСД, що на Чернігівщині. Вона має загальний стаж роботи 30 років, 15 з яких працює сімейним лікарем. До початку кампанії заздалегідь розповідала пацієнтам про підписання декларацій і суть реформи.

Фото МОЗ

Фото МОЗ

Коли люди вирішили підписати декларацію саме зі мною, то приходили дуже рано – о 4-5 ранку, і нам з колективом доводилося працювати саме так. До мене приходили пацієнти, яких я обслуговувала багато років, їх діти і онуки. Серед моїх пацієнтів і літні люди, і діти з народження, – розповідає Віра Ковалевська.

На прийомі лікар зазвичай з 8 ранку і до 14-ї, поки останній пацієнт не отримає відповідь на свої питання.

Дякую, що люди довіряють своє здоров’я, за це низький їм уклін, – каже Віра Ковалевська.

У Решетелівському районі Полтавської області до кампанії з вибору лікаря готувалися заздалегідь, інформували людей. Головний лікар і заступник центру давали інтерв’ю на радіо, у місцевій пресі виходили статті.

Фото МОЗ

Фото МОЗ

Люди були поінформовані і проявили велику активність. Ми на своєму місці з медичними сестрами проводили в кабінетах роз’яснювальну роботу, – розповідає Наталія Харченко.

 Наталія Харченко – сімейний лікар Решетилівського ЦПМСД. Має стаж роботи близько 20 років.

Люди мене знають. Але близько 50 відсотків із підписаних декларацій – це люди, яких ми раніше не обслуговували. Тож мене вибрали і мої пацієнти, і багато нових. Зараз вони активно приходять на прийом.

 Також Наталія Харченко обслуговує дітей з народження. Зараз у неї 67 до 5 років.

Від реформи багато чого чекаю: що в нас покращиться матеріально-технічна база, доступність послуг для людей. Вірю, що люди будуть більш відповідально ставиться до свого здоров’я, – каже лікар.

Нагадаємо, більше 10 % українців вже визначилися зі своїми лікарями. Загалом майже 4, 5 млн людей підписали декларації з терапевтами, педіатрами і  сімейними лікарями у рамках національної кампанії “Лікар для кожної сім’ї”.

Коментувати
08 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022