Медичний ліміт: як набрати оптимальну кількість пацієнтів сумським лікарям розповідають колеги

0

Сімейні лікарі є наразі найбільш затребуваними. Їх обрали 72,6% людей, які підписали декларації. Уже 15 сімейних лікарів набрали оптимальну рекомендовану кількість пацієнтів. Про це йдеться на сайті МОЗ. 

Як набрати оптимальну кількість пацієнтів - колеги діляться секретами успіху із сумськими медиками

Як набрати оптимальну кількість пацієнтів – колеги діляться секретами успіху із сумськими медиками

Зоя Созда – сімейний лікар Бугринської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, що в Рівненській області. Жінка працює лікарем уже 30 років.

Фото МОЗ

Фото МОЗ

Люди альтернативи шукати не збиралися, я їх влаштовую. Мабуть, пацієнти були такими активними, бо наперед знали про кампанію з вибору лікаря. Спеціальної кампанії по інформуванню людей не розгортали, пацієнти самі телефонували, питали, ми їх заспокоювали, що це почнеться з квітня, не поспішайте, – каже лікар.

 Важливим чинником успіху кампанії з вибору лікаря сімейний лікар називає сприяння місцевої влади.

Пропускна спроможність була висока: нам сільська рада організували два ноутбуки, бо та техніка, яка в нас була до того, не тягнула, – розповідає Зоя Созда.

В амбулаторії є електрокардіографи, лабораторія, тож загальноклінічні аналізи виконують на місці, для надання первинної допомоги є всі можливості.

Віра Ковалевська – сімейний лікар Ніжинського міського ЦПМСД, що на Чернігівщині. Вона має загальний стаж роботи 30 років, 15 з яких працює сімейним лікарем. До початку кампанії заздалегідь розповідала пацієнтам про підписання декларацій і суть реформи.

Фото МОЗ

Фото МОЗ

Коли люди вирішили підписати декларацію саме зі мною, то приходили дуже рано – о 4-5 ранку, і нам з колективом доводилося працювати саме так. До мене приходили пацієнти, яких я обслуговувала багато років, їх діти і онуки. Серед моїх пацієнтів і літні люди, і діти з народження, – розповідає Віра Ковалевська.

На прийомі лікар зазвичай з 8 ранку і до 14-ї, поки останній пацієнт не отримає відповідь на свої питання.

Дякую, що люди довіряють своє здоров’я, за це низький їм уклін, – каже Віра Ковалевська.

У Решетелівському районі Полтавської області до кампанії з вибору лікаря готувалися заздалегідь, інформували людей. Головний лікар і заступник центру давали інтерв’ю на радіо, у місцевій пресі виходили статті.

Фото МОЗ

Фото МОЗ

Люди були поінформовані і проявили велику активність. Ми на своєму місці з медичними сестрами проводили в кабінетах роз’яснювальну роботу, – розповідає Наталія Харченко.

 Наталія Харченко – сімейний лікар Решетилівського ЦПМСД. Має стаж роботи близько 20 років.

Люди мене знають. Але близько 50 відсотків із підписаних декларацій – це люди, яких ми раніше не обслуговували. Тож мене вибрали і мої пацієнти, і багато нових. Зараз вони активно приходять на прийом.

 Також Наталія Харченко обслуговує дітей з народження. Зараз у неї 67 до 5 років.

Від реформи багато чого чекаю: що в нас покращиться матеріально-технічна база, доступність послуг для людей. Вірю, що люди будуть більш відповідально ставиться до свого здоров’я, – каже лікар.

Нагадаємо, більше 10 % українців вже визначилися зі своїми лікарями. Загалом майже 4, 5 млн людей підписали декларації з терапевтами, педіатрами і  сімейними лікарями у рамках національної кампанії “Лікар для кожної сім’ї”.

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019