Мер Сум заявив, що міськрада не може впливати на своїх співробітників

0

Чиновники міської ради не будуть нести відповідальність за безпідставний “бан” електронних петицій сумчан.

Status Quo

Status Quo

Про це йдеться у відповіді на петицію щодо відповідальності за “бан” петицій.

“Повідомляємо Вас, що порушені у петиції питання не відносяться ані до повноважень ради, ані до повноважень виконкому “, – зазначено у відповіді за підписом міського голови Олександра Лисенко.

Нагадаємо, що автор петиції Максим Корнієнко писав: “Вимагаємо притягнути до дисциплінарної відповідальності посадових осіб Сумської міської ради, що безпідставно “банили” петиції, та не публікували їх для голосування громадою!

Як стало відомо, посадовими особами Сумської міської ради протягом функціонування у нашому місті системи місцевих петицій неодноразово було допущено випадки неоприлюднення електронних колективних звернень громадян, які жодним чином не порушували визначені вимоги законодавства.

Вимоги до петицій та підстави для їх неоприлюднення визначені ст. 23-1 Закону України “Про звернення громадян”:

“Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення.”

Згідно нещодавно прийнятого рішення Сумської міської ради від 25.10.2017 №2692-МР вимоги дещо доповнено:

“… а також інформацію, яка містить ненормативну лексику, матеріали та висловлювання, які містять передвиборчу агітацію, рекламу товарів, робіт та послуг, а також конфіденційну інформацію щодо третіх осіб”.

Проте, працівники профільного Департаменту комунікацій та інформаційної політики СМР якимось дивним чином іноді визначали додаткові причини для неоприлюднення петицій (що не закликали до зміни конституційного ладу, не розпалювали расової ворожнечі, не містили ненормативної лексики і т.д.), надсилаючи заявникам відповідь на зразок “за вашим зверненням буде надано відповідь”, “питання буде розглянуте”, “виконати прохання не має можливості” і т.д. без належного обґрунтування причин для відмови у публікації.

Траплялися випадки, коли після повторного звернення чи після винесення питання у публічну площину петиції все ж публікувалися.

Таким чином, самостійно визначаючи долю окремих петицій та перетворюючи їх в індивідуальне електронне звернення громадянина, працівники мерії брали на себе сміливість зруйнувати саму суть електронної петиції, тобто її публічність.

На нашу думку, використовуючи даний механізм “фільтрування” петицій відповідальні посадові особи міськради перевищували свої повноваження та обмежували конституційні права і свободи громадян.

Вимагаємо провести службове розслідування та притягнути винних до дисциплінарної відповідальності.

В доповнення варто було б згадати про постійне порушення законодавчо визначених термінів публікації та розгляду, надання відповідей не по суті, нерозгляд петицій на засіданнях сесії чи виконкому”.

Повний текст відповіді на цю петицію виглядає так:

“Шановний Максиме Володимировичу!

За результатами розгляду електронної петиції «За «бан» петицій – до відповідальності», розміщеної на порталі «Єдина система місцевих петицій» повідомляємо наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

Повноваження представницьких органів місцевого самоврядування визначені статтями 25 та 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження виконавчих органів рад визначені статтями 27-40 цього ж закону.

З урахуванням викладеного вище та пункту 4.3. рішення Сумської міської ради від 25 жовтня 2017 № 2692-МР «Про затвердження Положення про порядок подання електронних петицій та їх розгляду органами місцевого самоврядування міста Суми» повідомляємо Вас, що порушені у петиції питання не відносяться ані до повноважень ради, ані до повноважень виконкому.

Сумський міський голова О.М. Лисенко”.

Коментувати
08 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022