МОЗ впровадить три пакети медичних послуг для пацієнтів із психіатричними захворюваннями

0

Міністерство охорони здоров’я України ініціювало запровадження трьох пакетів медичних послуг, що передбачають допомогу пацієнтам із психіатричними захворюваннями. Їх фінансуватимуть з бюджету в рамках Програми медичних гарантій із 1 квітня цього року. 

МОЗ впровадить три пакети медичних послуг для пацієнтів із психіатричними захворюваннями

Про це на брифінгу сказала заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

Зокрема, Національна служба здоров’я України контрактуватиме такі послуги, як надання стаціонарної медичної допомоги дорослим і дітям, лікування осіб із психіатричними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів, психіатрична допомога, яку надають мобільні мультидисциплінарні команди.

За словами заступниці міністра, у 2021 році НСЗУ укладе договори з усіма закладами, які будуть відповідати вимогам і надаватимуть послуги у сфері психіатричної допомоги. Наразі розроблено наказ МОЗ про затвердження положення про мобільну мультидисциплінарну команду  надання психіатричної допомоги. Він регламентує засади організації її роботи та забезпечення доступності послуг з охорони психічного здоров’я.

Загалом з 1 квітня 2020 року, відколи розпочали реалізацію Програми медичних гарантій, на фінансування 354 закладів, які надають послуги у сфері психічного здоров’я, виділили понад 2,8 млрд грн.

Коментувати
11 червня 2021
10 червня 2021
09 червня 2021
08 червня 2021
07 червня 2021
04 червня 2021