МОЗ впроваджує альтернативні методи для ранньої діагностики туберкульозу

0

У Міністерстві охорони здоров’я пропонують впроваджувати методи діагностики туберкульозу  які довели свою ефективність у світі і дозволяють виявити захворювання на ранніх стадіях. Разом з цим наголошують, що флюорографія не скасовується. Про це йдеться на сайті МОЗ. 

МОЗ впроваджує альтернативні методи для ранньої діагностики туберкульозу

МОЗ впроваджує альтернативні методи для ранньої діагностики туберкульозу

Захворюваність  на туберкульоз в Україні зменшилась на 5,5% у порівнянні з попереднім роком. Водночас, ВООЗ повідомляє, що близько 20% випадків туберкульозу в Україні залишаються недовиявленими.

За даними обласних медиків, щороку на Сумщині фіксують близько 600 нових випадків туберкульозу, біля 70 % з них – це захворювання відкритої форми. Майже 60 % хворих на туберкульоз – особи працездатного віку.

У МОЗ переконані, аби подолати туберкульоз в Україні необхідно сконцентрувати зусилля не лише на лікуванні, а й на ранній діагностиці. Це допоможе лікувати туберкульоз ще до того, як хвороба почала проявлятися.

Найкращим методом скринінгу на туберкульоз у світі визнано цільове або таргетне обстеження. Нова система передбачає, що у кожного сімейного лікаря буде скринінг-анкета, за якою він визначатиме, чи пацієнт знаходиться в групі ризику (якщо людина контактувала з хворими на туберкульоз, з ослабленою імунної системою, ВІЛ-інфікована,тощо). Якщо так – направлятиме його на додаткове обстеження, – йдеться у повідомленні.

Саме такий сучасний метод діагностики, як аналіз мокротиння, дозволяє визначити збудник хвороби в організмі за дві години та за потреби одразу розпочати лікування.

За допомогою молекулярно-генетичних методів можна виявити присутність мікобактерій туберкульозу в харкотинні, крові, спинно-мозковій рідині, ексудаті або сечі, через 2-4 години можна отримати результат про наявність або відсутність туберкульозної палички, а за її наявності встановити, чи чутлива вона до препаратів першого ряду (наявність резистентності). Метод дослідження повністю автоматизований, – пояснюють у МОЗ.

Також за рекомендаціями ВООЗ, доцільним є використання рентгенофлюорографічного методу обстеження у групах високого ризику захворювання на туберкульоз, які визначені для кожної країни з урахуванням особливостей.

При цьому в Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що флюорографія як і раніше буде використовуватись для діагностики туберкульозу. Проте цей метод не може залишатись єдиним чи головним. Задля того, щоб виявляти захворювання якомога раніше, а не мати справу із його розвиненою формою, а також надавати пацієнтам можливість отримати доцільне лікування, прагнуть використовувати сучасні методи діагностики туберкульозу.

Коментувати

15 січня 2019