МОЗ запускає онлайн-платформу з протоколами на засадах доказової медицини

0

Близько тисячі клінічних протоколів на засадах доказової медицини англійською мовою відтепер доступні в онлайн-режимі для зареєстрованих користувачів на ресурсі guidelines.moz.gov.ua. Ця інтерактивна послуга є першим в Україні рішенням такого роду, – інформують на сайті Міністерства.

МОЗ запускає онлайн-платформу з протоколами на засадах доказової медицини

МОЗ запускає онлайн-платформу з протоколами на засадах доказової медицини

Надання доступу медпрацівникам до клінічних протоколів на засадах доказової медицини стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України з компанією фінського медично-наукового товариства Duodecim Medical Publications Ltd, яка спеціалізується на комплексних рішеннях в цій сфері.

Наразі МОЗ України працює над перекладом доказових клінічних протоколів. У першу чергу будуть перекладені протоколи (Топ100) з найбільш актуальних захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці.

Завдяки співпраці з Duodecim ми запускаємо онлайн-платформу для лікарів первинної ланки, на якій можна ознайомитися з сучасними протоколами на засадах доказової медицини, та відповідно, поглиблювати свої професійні знання, – коментує заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Використання у лікарській практиці нових клінічних протоколів – один із найважливіших шляхів впровадження доказової медицини в нашій країні. 28 квітня 2017 набув чинності Наказ МОЗ, який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи. Уже більше року медики можуть впроваджувати ефективні методи діагностики та лікування.

Ми з задоволенням допоможемо у цій справі Міністерству та українському народові в надзвичайно складні для усієї країни часи. Ми сподіваємося, що наш внесок насправді посприяє покращенню громадського здоров’я та якості життя населення України, – зазначив керівник компанії Duodecim Medical Publications Ltd. Пекка Мустенон.

Клінічні протоколи на засадах доказової медицини – це перш за все чіткий алгоритм дій для лікарів-практиків. Впровадження міжнародних протоколів сприяє узгодженості надання медичної допомоги пацієнтам на усіх рівнях, а також гарантує високий рівень медичного обслуговування.

Коментувати

15 січня 2019