На Сумщині громадська організація допомагає 61 людині, яка живе з ВІЛ

0

У Сумській області фахівці громадської організації “Клуб “Шанс” безкоштовно доглядають і підтримують людей, які мають вірус імунодефіциту людини. Із квітня 2021 року соціальний супровід отримала 61 людина, із них п’ятеро — споживачі ін’єкційних наркотиків.

На Сумщині громадська організація допомагає 61 людині, яка живе з ВІЛ

Специфіка лікування ВІЛ

На сьогодні, лікування ВІЛ — пожиттєве. Коли результат усіх тестів підтвердився і людині діагностували вірус імунодефіциту, то їй назначають антиретровірусну терапію (АРТ). Вона надається державою безоплатно. Чим раніше людина почне приймати препарати, тим меншим стає ризик зараження супутніми захворюваннями: туберкульозом, пневмонією, герпесом, грибковими інфекціями тощо. Окрім цього, безперервний прийом АРТ допомагає знизити вірусне навантаження та унеможливлює передачу ВІЛ.

В Україні існує близько трьох-чотирьох стандартних схем лікування. Проте, їх частини можна варіювати. Усі вони призначаються згідно протоколів.

Специфіка медикаментів у тому, що їх потрібно приймати суворо за часом. Якщо людина забула, або випила таблетки пізніше – у віруса з’являється можливість розмножуватися. Згодом випрацьовується резистентність, тобто вірус перестає реагувати на препарати.

Як і навіщо допомагають соціальні працівники

Основна мета соціальних працівників “Клуб “Шанс” — сформувати високу прихильність у людини, яка має ВІЛ, до прийому антиретровірусної терапії та утримання під медичним наглядом.

Клієнтам організації проводять консультації щодо перебігу ВІЛ і супутніх захворювань, розробляють індивідуальний план обстежень і диспансеризації, обговорюють особливості прийому АРТ і можливі побічні ефекти.

Також із людьми, які мають ВІЛ, соціальні працівники випрацьовують навички безпечної поведінки та обговорюють готовність до розкриття ВІЛ-статусу рідним і близьким.

Загалом, із однією людиною фахівець “Клуб “Шанс” працює близько півроку. Протягом перших місяців клієнту проводять п’ять інформаційних сесій. До шести місяців із ним тримають постійний телефонний зв’язок.

Для проведення діяльності з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ у Сумській області, СОГО “Клуб “Шанс” отримує фінансування від Державної установи “Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України”.

Коментувати
01 грудня 2021
30 листопада 2021
29 листопада 2021
26 листопада 2021
25 листопада 2021
24 листопада 2021
23 листопада 2021
22 листопада 2021