На Сумщині майже 4 тисячі учнів закладів профосвіти готуватимуть за регіональним замовленням

0

Українські виші закінчили прийом заяв від абітурієнтів 6 серпня. А от професійно-технічні освітні заклади можуть формувати список учнів до 1 вересня. Про це повідомила директор обласного департаменту освіти та науки Вікторія Гробова.

Крім того, за словами Вікторії Гробової, МОН щороку продовжує ці терміни до 1 жовтня. Так що протягом вересня абітурієнти, які не вступили до вишів, мають можливість ще визначитися зі своїм майбутнім.

Якщо абітурієнт не навчався у закладі профтехосвіти, він може безкоштовно отримати робітничу професію, яка є затребуваною, актуальною, непогано оплачуваною, – повідомила Вікторія Гробова.

За її словами, у цьому році в області за державний бюджет фінансується у галузі профтехосвіти тільки професія “Верстатник широкого профілю”. Таких спеціалістів готують у Сумському центрі ПТО і нам виділено 25 місць на підготовку за цією професією. До речі, на жаль, подали лише 3 заяви на вступ за цією спеціальністю.

Решта професій готується за регіональним замовленням, тобто за кошти обласного бюджету. У цьому році 3847 вступників готуватимуть заклади профтехосвіти за регіональним замовленням. Це і швачки, і продавці, і столяри, і муляри, і трактористи – спектр професій дуже різний, – розповіла очільниця освітньої галузі на Сумщині.

До речі, у цьому році на оновлення матеріально-технічної бази закладів ПТО з обласного бюджету було виділено 22 мільйони гривень залишків освітньої субвенції за минулий рік.

Наразі ремонтуються майстерні, закуповується комп’ютерне обладнання, обладнання для кухарів, верстатників тощо. Все це робиться для того, щоб учні закладів могли працювати в сучасних умовах і бути конкурентоспроможними на ринку праці після навчання.

Коментувати

15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019