На Сумщині половина населення вибрала свого лікаря

0

У Сумській області протягом жовтня ще 8% населення підписали декларації з сімейними лікарями. Такі дані повідомляє прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”.

На Сумщині половина населення вибрала свого лікаря

У кінці жовтня на Сумщині уклали угоду з лікарем майже половина жителів – 47%. Наприкінці вересня цей показник складав 39%.

Інфографіка Інституту аналітики та адвокації

Станом на початок листопада лідерами за кількістю підписаних декларацій в Сумській області є Лебединський та Тростянецький райони. У них майже по 2/3 жителів уклали договори. В той же час найактивнішими, у порівнянні з даними за минулий місяць, стали пацієнти Конотопського та Роменського району. Там кількість підписаних декларацій зросла на 16% та 15% відповідно.

Інфографіка Інституту аналітики та адвокації

Особливою є ситуація з Білопільським районом, де фахівці Інституту аналітики та адвокації зафіксували меншу на 34% кількість підписаних декларацій порівняно з вереснем. Так сталося через те, що один із сімейних лікарів змінив місце роботи.

У Національній службі здоров’я України нам пояснили, що декларації анулюються, якщо лікар більше не працює у первинній ланці. Тепер ці жителі Білопільського району мають обрати іншого лікаря вдруге,  – розповів Дмитро Пономарьов, аналітик Інституту аналітики та адвокації.

Також аналітики визначили середню кількість укладених декларацій на одного лікаря. Лідерами в Сумській області є:

  • Липоводолинський район – 1 434
  • Тростянецький район – 1 332
  • Буринський район – 1 217
  • Глухівський район – 1 138
  • Лебединський район – 1 075
  • Краснопільський район – 1 000

В інших 13 районах Сумщини в середньому на одного лікаря припадає менше тисячі декларацій. При цьому, оптимальна кількість пацієнтів для терапевта становить 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. Тому МОЗ рекомендує не зволікати з вибором, адже хороші спеціалісти швидко наберуть потрібну кількість декларацій.

Довідково: Ця стаття була підготовлена в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження”, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та “Європейською правдою”. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “Інститут аналітики та адвокації” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження”.

Коментувати
17 червня 2021
16 червня 2021
15 червня 2021
14 червня 2021
11 червня 2021
10 червня 2021