На Сумщині половина населення вибрала свого лікаря

0

У Сумській області протягом жовтня ще 8% населення підписали декларації з сімейними лікарями. Такі дані повідомляє прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”.

На Сумщині половина населення вибрала свого лікаря

У кінці жовтня на Сумщині уклали угоду з лікарем майже половина жителів – 47%. Наприкінці вересня цей показник складав 39%.

Інфографіка Інституту аналітики та адвокації

Станом на початок листопада лідерами за кількістю підписаних декларацій в Сумській області є Лебединський та Тростянецький райони. У них майже по 2/3 жителів уклали договори. В той же час найактивнішими, у порівнянні з даними за минулий місяць, стали пацієнти Конотопського та Роменського району. Там кількість підписаних декларацій зросла на 16% та 15% відповідно.

Інфографіка Інституту аналітики та адвокації

Особливою є ситуація з Білопільським районом, де фахівці Інституту аналітики та адвокації зафіксували меншу на 34% кількість підписаних декларацій порівняно з вереснем. Так сталося через те, що один із сімейних лікарів змінив місце роботи.

У Національній службі здоров’я України нам пояснили, що декларації анулюються, якщо лікар більше не працює у первинній ланці. Тепер ці жителі Білопільського району мають обрати іншого лікаря вдруге,  – розповів Дмитро Пономарьов, аналітик Інституту аналітики та адвокації.

Також аналітики визначили середню кількість укладених декларацій на одного лікаря. Лідерами в Сумській області є:

  • Липоводолинський район – 1 434
  • Тростянецький район – 1 332
  • Буринський район – 1 217
  • Глухівський район – 1 138
  • Лебединський район – 1 075
  • Краснопільський район – 1 000

В інших 13 районах Сумщини в середньому на одного лікаря припадає менше тисячі декларацій. При цьому, оптимальна кількість пацієнтів для терапевта становить 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. Тому МОЗ рекомендує не зволікати з вибором, адже хороші спеціалісти швидко наберуть потрібну кількість декларацій.

Довідково: Ця стаття була підготовлена в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження”, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та “Європейською правдою”. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “Інститут аналітики та адвокації” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження”.

Коментувати
21 січня 2020
20 січня 2020