На Сумщині спалах кору

0

У Сумській області на кір захворіло 26 людей, із них п’ятеро – діти. Про це пише Укрінформ з посиланням на головного інфекціоніста регіону. 

У Сумській області зафіксували 26 випадків захворювання на кір

У Сумській області зафіксували 26 випадків захворювання на кір

У Конотопі й Конотопському районі медики виявили 15 випадків захворювання на кір. Цей показник найвищий на Сумщині. Поодинокі випадки захворювання на кір зафіксовані в Шосткинському і Буринському районах, кілька випадків у Сумах, Кролевці, Краснопіллі. Тобто хвиля пішла. Хочу звернути увагу, що хворіють переважно дорослі, які або взагалі не робили щеплення, або вакцинація проводилася більше 20-25 років тому, – зазначила головний інфекціоніст обласного управління охорони здоров’я  Ірина Троцька.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, в Україні за 14-й тиждень 2018 року на кір захворіли 794 людини: 351 дорослий і 443 дитини.

Усього впродовж 14-ти тижнів 2018 року на кір захворіли 9861 людина – 3614 дорослих і 6247 дітей. На жаль, протягом 14-го тижня стався ще один летальний випадок від кору –  померла дитина 3-х років у Львові, яка була нещеплена. З початку року від ускладнень кору померло восьмеро людей: шестеро дітей і двоє дорослих, – йдеться у повідомленні.

У Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що ліків від кору не існує. Зупинити спалах може тільки вакцинація, тож українців закликають зробити профілактичне щеплення.

Лікарні Сумщини мають 15 тисяч доз вакцини, закупленої за кошти держбюджету. Щеплення дітей проходить безкоштовно. Дорослі повинні придбати для себе вакцину за власний рахунок.

Коментувати

15 січня 2019