На Сумщині триває місячник “Добровільної здачі зброї”

0

До кінця квітня в Україні триватиме місячник “Добровільної здачі зброї”, – нагадують у Нацполіції Сумщини.

Фото nikolaev-city.net

Фото nikolaev-city.net

Добровільна здача зброї, спецзасобів, боєприпасів чи вибухових речовин дозволяє уникнути кримінальної відповідальності. Для цього слід звернутися до поліції чи інших правоохоронних органів. Такий принцип діє під час місячника “Добровільної здачі зброї”.

«Усі власники незареєстрованої зброї, які протягом місячника здадуть незареєстровану зброю та боєприпаси, уникнуть кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання. Якщо ж поліцейські самі вилучать таку зброю, власникам доведеться відповідати згідно статті 263 Кримінального кодексу України, санкція якої від трьох до семи років позбавлення волі. Також передбачено, що громадяни, котрі добровільно здадуть мисливську зброю правоохоронцям, зможуть у подальшому легалізувати її, тобто зареєструвати на себе та отримати у користування», – повідомив заступник начальника ГУНП в Сумській області Володимир Бабич.

Такою можливістю вже скористались четверо жителів Недригайлівського, Шосткинського, Лебединського та Краснопільського районів. До місцевих відділів поліції вони добровільно видали три одиниці мисливської вогнепальної зброї та сім одиниць набоїв до нарізної зброї. Наразі власники рушниць розраховують отримати офіційні дозволи на їх зберігання та використання, після відповідної перевірки співробітниками дозвільної системи.

Правоохоронці вкотре наголошують, що незареєстрована зброя – це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які, на жаль, трапляються, як з дорослими громадянами, так і з неповнолітніми.

Коментувати

15 січня 2019