На Сумщині влаштували конкурс шкільних видань

0

У Сумському прес-клубі презентували проект громадської організації “МедіаКомпас”, спрямований на підвищення медіаграмотності учнів, а в його рамках – конкурс шкільних видань, що стартував 14 грудня.

На Сумщині влаштували конкурс шкільних видань

Регіональний професійний центр базової медіаосвіти створено завдяки проекту з однойменною назвою. Він почав діяти кілька тижнів тому і має на меті підвищити медіаграмотність учнів і вчителів  шкіл Сумської області.

Проект здійснює громадська оргнізація “МедіаКомпас” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні та Сумського державного університету, – розповіла голова ГО “МедіаКомпас”, доктор філологічних наук, професор, завідувачка кафедрою журналістики та філології Сумського державного університету, керівниця проекту Олена Ткаченко.

Проводячи свої заходи, ми помітили, що мадіаосвіта цікавить учителів. Сьогодні справді важливо розвивати критичне мислення дітей, уміти працювати з текстами, розрізняти маніпуляції, – зауважила начальниця відділу дошкільної та загальної шкільної освіти  Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Світлана Бирченко.

Проект покликаний створити освітню медіаплатформу з інформаційної грамотності. Його цільова аудиторія – школярі, молодь, учителі шкіл, широка громадськість у перспективі.

Завдання проекту: сприяти формуванню критичного мислення,  розумінню масмедійних впливів, а відтак – формуванню свідомого громадянського суспільства. Для досягнення цих завдань буде проведено цикл занять-тренінгів, а також конкурс шкільних видань – газет, радіопрограм, матеріалів сайтів, створених школярами.

Навчання для школярів уже почалося. Передусім організатори проекту зорієнтовані на роботу зі школами, де вже діють гуртки юних журналістів, але в коло уваги проекту потрапляють усі опорні школи області. Завдяки тісній співпраці з кафедрою журналістики та філології СумДУ, на базі якої розміщено центр медіаосвіти, навчання не обмежуватиметься рамками проекту. За бажання, школи самі можуть виявити ініціативу та взяти участь у тренінгах.

Спочатку задумувався лише конкурс шкільних газет, але організатори дійшли думки, що сучасні мас-медіа надто різноманітні, аби вдаватися лише до одного їх виду. Тож на конкурс можуть подаватися і шкільні радіопередачі, й стрічки новин шкільних сайтів, – звісно, якщо у їх створенні головну участь беруть школярі. У положенні вказані адреси, за якими потрібно надсилати матеріали на конкурс, та хочу наголосити, що за цими ж адресами можна отримати й консультації щодо його проведення, – розповіла відповідальна за проведення конкурсу шкільних видань координаторка сумської експертної групи Інституту демократії імені Пилипа Орлика, координаторка Сумського прес-клубу Алла Федорина.

Конкурс шкільних видань проводиться у партнерстві з кафедрою журналістики та філології СумДУ,  ГО “Сумський прес-клуб” і обласним департаментом освіти і науки.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022