На Сумщині визначили, кого в першу чергу тестуватимуть на коронавірус методом ПЛР

0

Заступник директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Михайло Мацюк розповів, що пацієнтам, яким надають медичну допомогу у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації або плановою операцією, проводять тестування на наявність коронавірусу методом ПЛР.

На Сумщині визначили, кого в першу чергу тестуватимуть на коронавірус методом ПЛР

Цей процес буде відбуватися з урахуванням першої необхідності проведення відповідних досліджень. Відтак, це особи з онкозахворюваннями, породіллі, люди з категорією відтермінованого стану та ті пацієнти, які потребують більш висококваліфікованої допомоги в інших медзакладах  країни.

Відбір зразку матеріалів для тестування на наявність коронавірусу методом ПЛР організовує лікуючий лікар, який направляє пацієнта на госпіталізацію. Зразки на тестування беруть або безпосередньо в закладі охорони здоров’я, або через направлення мобільної бригади за місцем перебування пацієнта.

У випадку звернення пацієнта за медичною допомогою, де не потрібне направлення лікуючого лікаря, відбір зразку матеріалів для тестування на наявність коронавірусу методом ПЛР організовує заклад охорони здоров’я, до якого звертається пацієнт.

Нагадаємо, що потужність  Сумського обласного  лабораторного центру МОЗ України дозволяє провести 200 лабораторних досліджень за добу.

Також Михайло Мацюк звернув увагу жителів Сумщини на те, що навіть найменші прояви ГРВІ є причиною для того, щоб звернутися до свого сімейного лікаря. Це сприятиме уникненню збільшення чисельності інфікованих людей в області. З числа хворих на коронавірусну інфекцію є такі, хто самостійно не звертався за медичною допомогою, адже хвороба протікала у дуже легкому стані. Зокрема із 157 інфікованих осіб, самостійно первинно звернулися за медичною допомогою тільки 47, що становить третину від загальної кількості. Усі інші були виявлені як контактні.

Коментувати
22 травня 2020
21 травня 2020
20 травня 2020
19 травня 2020
18 травня 2020