На Сумщину надійшла нова поставка препарату замісної підтримувальної терапії

0

Нова поставка препарату замісної підтримувальної терапії надійшла до Сумської, Волинської, Житомирської, Херсонської, Хмельницької, Київської областей. Ліки закупили за кошти Державного бюджету України на 2019 рік.

На Сумщину надійшла нова поставка препарату замісної підтримувальної терапії

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.

У рамках зазначеної поставки до областей доставлено 366 додаткових лікувальних курсів: Сумська + 60 додаткових курсів, Волинська область + 68, Житомирська + 26, Херсонська + 111, Хмельницька + 27, Київська + 74.

Замісна підтримувальна терапія є визнаним у світі та найбільш економічно ефективним методом лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів.

На ефективність програми впливають певні чинники: правильність призначення препарату (діагноз (МКХ-10) «синдром залежності від опіоїдів»), правильність призначеної дози (врахування індивідуальних потреб, дотримання принципу призначення низьких початкових доз та високих підтримувальних, дотримання рекомендацій щодо терапевтично ефективних доз), безперервне і тривале лікування (відсутність обмежень щодо строку лікування, включно із можливістю довічного лікування з огляду на розуміння залежності не як гострого стану, а як хронічної хвороби), поєднання фармакологічного лікування із заходами психосоціального супроводу, доступність лікування у зв’язку з коморбідними станами (зв’язки зі службами ВІЛ, ТБ, інтеграція послуг тощо).

Окрім своєї ефективності у попередженні ВІЛ-інфекції, ЗПТ також знижує ризики інфікування гепатитом С, підвищує прихильність до лікування ВІЛ та зменшує ризики передозування.

Перелік та адреси кабінетів ЗПТ по Україні за посиланням.

Коментувати
26 лютого 2020
25 лютого 2020
24 лютого 2020
21 лютого 2020