Наскільки Сумщина забезпечена інсуліном

0

Наразі в Сумській області на цукровий діабет хворіє більше 35 тисяч людей. Із них 5,5 тисяч отримують інсулінотерапію. 

Фото: Сумська ОВА

Про це повідомила завідувачка ендокринологічного відділення Сумської обласної лікарні Жанна Співак.

Сумщина на сьогодні на 100% забезпечена усіма видами інсуліну. Інсулін доступний в аптечній мережі області. А також сформований місячний резерв інсуліну за рахунок гуманітарної допомоги, − говорить Жанна Співак. − Відпуск інсулінів максимально спрощений на час воєнного стану. Пацієнти із діабетом можуть отримати життєво необхідні препарати як за електронним, так і за паперовим рецептом.

У разі перебоїв з електроенергією чи інтернетом, лікар зможе виписати паперовий рецепт, а аптека його погасити. Виписати рецепт може ендокринолог − якщо мова про інсулін, сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація , на основі плану лікування, складеного ендокринологом.

Фото: Сумська ОВА

Нагадаємо, з жовтня 2021 року інсулін увійшли до програми реімбурсацiï ліків. Це значно збільшило доступ пацієнтів із цукровим діабетом до лікування. До Реєстру ліків, які підлягають реiмбурсації за Програмою медичних гарантій, включено 72 препарати інсулінів , 45 з них − повністю безоплатні. Ці препарати відпускають майже 11 тисяч аптек по всій країні. Отримати свої ліки пацієнти можуть у будь-якій з них, незалежно від того, у якому медзакладі й у якому регіоні ïм виписали рецепт.

Дізнатися адреси аптек, що відпускають інсулін, можна за номером контакт центру Національної служби здоров’я України (НСЗУ): 16-77. Із початку 2022 року майже майже 200 тис. українців отримали інсулін. Вартість ліків відшкодовує НСЗУ. З початку 2022 р за відпущені інсуліни НСЗУ виплатила понад 1 мільярд 290 мільйонів грн.

Загалом, до пакету безоплатних послуг на рівні первинної меддопомоги, спрямованих на профілактику, діагностику та лікування діабету, включено: вимірювання рівня цукру в крові; регулярне вимірювання артеріального тиску; оцінку загального серцево-судинного ризику; вимірювання індексу маси тіла; аналіз на загальний холестерин; консультація щодо здорового способу життя; направлення на інші аналізи та дослідження у вузьких спеціалістів; призначення ліків за програмою «Доступні ліки» при діабеті 2 типу, виписування рецепту на інсулін за призначеним ендокринологом планом лікування.

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022