Нацслужба здоров’я оголосила “другу хвилю” підписання договорів із медзакладами

0

Національна служба здоров’я України опублікувала друге оголошення про укладення договорів із закладами охорони здоров’я, що надають первинну допомогу.

НСЗУ оголосила другу хвилю підписання договорів із медзакладами

Щоб підписати договір з НСЗУ, медзаклад має подати всі необхідні документи до 3 серпня 2018 року.

Перед цим у МОЗ рекомендують зробити такі кроки:

1). Перевірити, що ліцензія на медичну практику є чинною і строк її дії не спливає.

Особливо це стосується тих комунальних закладів, які пройшли процедуру автономізації. Закон дозволяє таким підприємствам працювати за “старою” ліцензією лише три місяці з моменту реорганізації, після спливу яких вона підлягає анулюванню. Тому заклад повинен використати цей час, щоб подати документи до МОЗ на отримання нової ліцензії на комунальне підприємство.

2). Отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП), яким будуть скріплюватися документи.

Важливо, щоб ЕЦП був виданий на ім’я керівника закладу охорони здоров’я. При перевірці ЕЦП обов’язково повинні відображатися код ЄДРПОУ, правильна назва закладу та ПІБ керівника. Перевірити свій підпис керівник може на сайті Центрального засвідчувального органу.

Увага! Якщо при перевірці ЕЦП не відображається хоча б один з трьох вищезазначених елементів, Нацслужба не зможе прийняти такий підпис, – наголошують в Міністерстві охорони здоров’я.

У МОЗ звертають увагу на те, що керівник медзакладу має накладати ЕЦП саме як службова особа цього закладу, а не як приватна особа. Також не прийматимуться документи, скріплені електронними печатками замість ЕЦП керівника.

3). Відкрити рахунок у банку.

НСЗУ може перераховувати медзакладу кошти за договором тільки на рахунок, відкритий у банку. Казначейський рахунок для цього не підходить. Рахунок можна відкрити у будь-якому приватному або державному банку.

Інфографіка МОЗ

Інфографіка МОЗ

Яким закладам первинної медичної допомоги з жовтня Нацслужба здоров’я почне оплачувати послуги за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” стане відомо 15 серпня 2018 року.

Нагадаємо, за результатами “першої хвилі” підписання договорів угоди із Нацслужбою здоров’я уклали 160 комунальних і приватних медзакладів. У липні вони отримали фінансування відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями, та додатково — за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладів, але ще не обрали лікарів. Це медзаклади, що надають медичні послуги пацієнтам з 21 області України. Сукупно у липні на їхні рахунки надійшло 253,7 млн грн.

До слова, єдиний заклад на Сумщині, який вже працює за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” – приватна клініка в Кролевецькій ОТГ.

До кінця року всім медичним закладам первинки необхідно змінити свій статус на неприбуткове підприємство, приєднатися до електронної системи, виконати базові вимоги і укласти договір з НСЗУ.

З 2019 року заклади, які надають первинну медичну допомогу, отримуватимуть оплату за послуги тільки за договорами з Нацслужбою здоров’я.

Коментувати
02 грудня 2020
01 грудня 2020
30 листопада 2020
27 листопада 2020
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020
23 листопада 2020