Навчання на робочому місці: Кабмін затвердив Концепцію дуальної освіти

0

Кабмін затвердив Концепцію дуальної освіти, що має на меті об’єднати навчання та роботу в професійній і вищій освіті. Про це повідомляють у Міносвіти. 

Фото uain.press

Як повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, наразі в Україні лише 20% випускників шкіл йдуть здобувати професійну освіту, тоді як решта – вищу. В Європі 40% випускників навчаються в закладах професійної освіти. У Чехії, Австрії, Хорватії та Фінляндії цей показник сягає 70%.

Інфографіка МОН

Впровадження дуальної освіти, на думку Лілії Гриневич, допоможе подолати проблему зношеності на 60-100% обладнання у закладах вищої та професійної освіти, дасть змогу роботодавцям включитися у процес підготовки, а не перенавчати випускників, а також ефективніше використовувати часовий і фінансовий ресурс учнів, закладів, роботодавців.

Інфографіка МОН

Інфографіка МОН

Дуальна форма здобуття освіти передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях (на підприємствах, в установах та організаціях) для набуття певної кваліфікації. Як правило, це навчання відбувається на основі договору. Тобто фактично це система, що дозволить нам ще в процесі навчання будувати місток між роботодавцем та здобувачем освіти. Учні та студенти зможуть побачити на власні очі виробництво чи компанію, в якій в майбутньому зможуть працювати, навчитися роботі на сучасному обладнанні, – розповіла Лілія Гриневич.

Концепція стала результатом 2,5 років обговорень між експертами, роботодавцями, закладами освіти та органами влади.

Інфографіка МОН

Інфографіка МОН

Концепція дуальної форми здобуття освіти передбачає:

  • Модернізацію освітніх програм
  • Підвищення якості підготовки фахівців
  • Зближення освіти з вимогами ринку праці
  • Посилення ролі та впливу роботодавців на освіту
  • Підвищення мотивації до навчання серед учнів та студентів
  • Ріст рівня зайнятості молоді
  • Скорочення адаптаційного періоду випускників на роботі
  • Підвищення конкурентоздатності працівників

Інфографіка МОН

Усього цього ми плануємо досягти, зокрема, завдяки тому, що згідно з концепцією дуальна форма освіти передбачатиме здобуття від 25% до 50% кредитів під час навчання не за партою, зубрячи теорію, а безпосередньо на робочому місці. Результати навчання оцінюватимуться і роботодавцем, і закладом освіти. Роботодавець братиме безпосередню участь у відборі учнів, що навчатимуться на програмі. Усе це значний крок уперед назустріч новому формату побудови стосунків усередині освіти, – пояснила міністр.

Інфографіка МОН

Вона додала, що важливим внеском концепції є закріплені на папері загальні зобов’язання закладів освіти, роботодавців, здобувачів освіти.

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019