Не всі герої носять плащі: як працівник Сумигазу відновлює мережі після обстрілів

0

З початку повномасштабного вторгнення у Сумській області зафіксували 304 пошкодження об’єктів газорозподільної системи. Загалом з 24 лютого 2022 року працівники АТ «Сумигаз» відновили розподіл газу до 4 669 домоволодінь. На середину січня цього року 237 споживачів залишаються без газу, оскільки їхні помешкання не придатні до проживання.

У приміщенні «Сумигазу», де готують матеріали для ремонту газових мереж, іскри від зварювання, а працівники намагаються перекричати шум інструментів. Віктор, старший інженер служби експлуатації систем газопостачання, переодягається у чисту робочу куртку, щоб зробити фото. У нього є свій кабінет, але видно, що він там не проводить багато часу. У цій звичайній кімнаті в очі кидається лише бронежилет, який висить на спинці офісного стільця. Зараз усі працівники мобільних бригад, які виїжджають у місця потенційних обстрілів, забезпечені касками та бронежилетами. Адже при щоденних обстрілах прикордоння Сумщини руйнується й газова інфраструктура. Про те, як працюють газовики під час війни – у матеріалі «Трибуни Суми».

Не всі герої носять плащі: як працівник Сумигазу відновлює мережі після обстрілів

Віктор Полівян

Служба експлуатації систем газопостачання безпосередньо реагує на усунення наслідків обстрілів. Коли відбуваються руйнування газопроводів або газорегуляторних пунктів, наші бригади оперативно виїжджають на місця. Ми вирізаємо пошкоджені ділянки труб і замінюємо на нові, відновлюємо елементи газорегуляторного обладнання, робимо все для того, щоб споживачі мали газопостачання. Усього за час повномасштабного вторгнення у Сумській області було пошкоджено або зруйновано 4840 метрів газових мереж.

24 лютого я попередив працівників своєї бригади, що ми переходимо в новий режим готовності. Ми скомплектували машини, підготували запчастини, зварювальне обладнання, мінімальний запас палива. Все було готове для виїзду у будь-який час доби.

Так і відбулося, коли 24 лютого був перший приліт. Аварійно-диспетчерська служба передала інформацію про пошкодження, я зателефонував хлопцям і ми виїхали на об’єкт для ліквідації наслідків обстрілу.

Розгубленості не було, бо у нас і так робота підвищеної небезпечності, яка вимагає уваги та дотримання правил техніки безпеки. За цим стоять людські життя. Звичайно, були нюанси, але взагалі працювали оперативно: швидко приїхали, швидко виконали роботу, швидко поїхали.

Траплялось, що ми приїжджали ремонтувати газопровід і починався обстріл. Тоді ховались, а потім продовжували.

Основною задачею з 24 лютого є виконання роботи у стислі терміни. Процес складається з двох етапів, перший – локалізація аварійної ситуації. Це коли є пошкодження, відбувається витік газу і його потрібно усунути. Другий – ліквідація наслідків аварійної ситуації й приведення системи газопостачання у відповідність до нормативних документів

У перші дні війни бригади, які були задіяні для ремонту газопроводів, – зварники, слюсарі, водії, працювали цілодобово і без вихідних. Щойно поступала інформація про пошкодження, ми одразу виїжджали, протягом 30-40 хвилин.

Ті, хто мають власний транспорт, збирали по місту інших, заїжджали на базу, брали все необхідне та отримували максимум інформації від аварійно-диспетчерської служби щодо масштабів пошкоджень, діаметрів газопроводів, тисків.

У нас був обмежений запас палива для ремонтних машин зі зварювальним обладнанням і у перші дні повномасштабного вторгнення ми виїжджали тільки на екстрені випадки.

Найрозповсюдженіші руйнування – осколкові пошкодження труб та прямі влучання в газопровід. За будь-якої погоди ми розкопували, вирізали ділянки газопроводу, замінювали на нові й відновлювали споживачам газопосточання.

У лютому після нічного авіаційного бомбардування одне село залишилось без газопостачання при морозі -18 градусів. Десь близько 2 години дня ми відновили газопостачання, деякі люди майже плакали.

Взагалі наша зона обслуговування – місто Суми і Сумський район. Та після деокупації Тростянецького і Охтирського напрямків ми виїжджали туди відновлювати мережі. Перед тим, як ми приступали до роботи, сапери обстежували територію і ми все погоджували з ДСНС.

Їздили багато по Сумському району. Деякі ділянки відновлюємо досі: тимчасово було усунено витоки газу, встановлено латки, а зараз ми їх вирізаємо та замінюємо на нові.

Підприємство має певний мінімальний резерв матеріалів для відновлення мереж. Є з чим працювати і є кому працювати. У нас і в мирний час була робота, а зараз її додалося, до того ж маємо робити все швидше.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023