Небезпечний, доки невидимий: у Сумах відзначають День боротьби зі СНІДом

0

Сьогодні, 1 грудня, світ відзначає День боротьби зі СНІДом. У рамках акції «ВІЛ небезпечний, поки ти не знаєш про нього» у Сумах та області на базі мобільної амбулаторії громадської організації «Клуб “Шанс”» протягом тижня тестували на ВІЛ. Мета – запевнити населення, що кожен має знати про свій статус.

Небезпечний - коли невидимий: у Сумах відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Небезпечний – доки невидимий: у Сумах відзначають День боротьби зі СНІДом

Наразі в Україні пожиттєве лікування ВІЛ доступне, його отримують безкоштовно. Проте епідемія досі не зупинена. Чому? Єдине пояснення – поганий скрінінг населення. Тому наша акція і націлена саме на тестування. Адже ВІЛ небезпечний лише поки він невидимий. І чим раніше ВІЛ-інфікована людина дізнається про свій статус, тим більше у неї шансів на якісне життя, – говорить прес-секретар ГО «Клуб Шанс» Яна Дирявська.

Усього за цей тиждень свій ВІЛ-статус дізналося 211 людей, враховуючи протестованих в районах області та обласному центрі, зокрема, на території Обласного наркологічного диспансеру, міської клінічної лікарні №3, №5 і №1. За цей час у однієї людини виявили позитивний результат тесту на ВІЛ.

Як взагалі працює тест на ВІЛ: спочатку дезинфікується пальчик, далі його проколюють скарифікатором, береться краплинка крові та поміщається Т-систему. Туди додають буфер-розчин для виявлення антитіл. Уже за 10 хвилин людина знатиме свій статус. Якщо одна смужка – негативний, дві – позитивний. Якщо тест показує позитивний результат, то людина проходить ще раз тестування, але з Т-системою іншої марки. Якщо двічі результат є однаковим – наш соціальний працівник супроводжує протестованого до Сумського обласного Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом. Там уже беруть кров з вени, щоб поставити діагноз, – говорить Ірина Лохоня, соціальний працівник ГО «Клуб “Шанс”». 

Показати наявність чи відсутність інфекції тест може вже за місяць від ймовірного зараження. Додатково протестуватися можна ще через півроку. Далі – через рік.

Загалом, за даними МОЗу за 30 років в Україні зареєстровано 312 091 випадків ВІЛ-інфекції.

Дані на інфографіці за 2017 рік наведено за 10 місяців.

Дані на інфографіці за 2017 рік наведено за 10 місяців.

У свою чергу Мережа ЛЖВ підготувала цікавий і корисний онлайн-тест на ВІЛ.

Його можна безкоштовно завантажити на сервісі GooglePlay Маркет. 

Нагадаємо, до кінця грудня ГО «Клуб “Шанс”» продовжує безкоштовне тестування на ВІЛ для всіх бажаючих. Зробити тест можна буде як у офісі організації (пров. Інститутський 1/1) з 10:00 до 16:00, так і в мобільній амбулаторії. Графік її роботи буде розміщено на сайті громадської організації, а також на сторінці у Фейсбуці.

Коментувати

22 січня 2019