Нові ДБН: кому треба коригувати документацію пояснює Мінрегіон

0

1 вересня 2018 року офіційно вступили в дію нові державні будівельні норми, які регулюють питання розроблення всієї містобудівної та проектної документації в Україні. Відтак Мінрегіон надає офіційне роз’яснення щодо випадків, у яких потрібно або не потрібно коригувати містобудівну та проектну документацію відповідно до нових норм.

У цьому роз’ясненні прописано, за яких умов проектувальники або архітектори мають оновити документацію відповідно до нових норм або можуть її використовувати в існуючому вигляді.

Зокрема, використання містобудівної документації, затвердженої до 1 вересня 2018 року, допускається у частині, що не суперечить нормам нових ДБН “Планування і забудова територій”. При цьому надання містобудівних умов і обмежень та внесення змін до них має здійснюватися з урахуванням вже нових ДБН.

Заступник очільника міністерства Лев Парцхаладзе пояснив, що розроблені і затверджені до 1 вересня 2018 року проекти будівництва коригуванню у зв’язку з прийняттям нових ДБН не підлягають.

Винятком є лише випадки, коли іншими новими ДБН передбачається підвищення вимог безпеки, надійності, електро-, вибухо- та пожежобезпечності, енергоефективності або доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, – зауважив урядовець.

Однак цей випадок не стосується об’єктів, будівництво яких здійснюється у строки, визначені проектною документацією.

Ті об’єкти, які пройшли експертизу та були затверджені до 1 вересня, вже можуть отримати дозвіл від ДАБІ і розпочати будівництво згідно зі старими ДБН без коригування відповідно до нових. Крім цього, якщо будівництво об’єкта було призупинено на якомусь етапі, його добудова має здійснюватися за документацією, затвердженою до 1 вересня. Проте якщо у проект вносяться будь-які зміни, вони мають відповідати новим ДБН, – деталізував він.

Так, у нових ДБН міститься понад 50 принципово якісних змін для покращення якості життя людей, зокрема введено:

– обмеження висотності забудови у містах – нове поняття “блакитні лінії”;

– обмеження забудови у зелених зонах – нове поняття “зелені лінії”, які визначають межі ландшафтних та рекреаційних територій, на яких заборонено будівництво;

– обмеження щільності забудови, яке забороняє її підвищення у декілька разів;

– обов’язкове будівництво дитячих садків і шкіл у житловій забудові, збільшення майданчиків для відпочинку та спорту;

– обов’язкове забезпечення безбар’єрного доступу та інші важливі зміни.

До слова, ДБН “Планування і забудова територій” були розроблені на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року.

Коментувати
08 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022