Орігамі на карантині: сумчанин робить фігури з пластику, паперу та шкіри

0

Едуард Макаренко – сумчанин, проте наразі проживає в Харкові. Понад десять років хлопець займається мистецтвом орігамі та планує організувати свої виставки в різних містах України. А на карантині зробив багато нових паперових і пластикових робіт. 

Читайте про техніку й метеріали для орігамі та дивіться круті фотографії виробів Едуарда на Трибуні.

Едуард Макаренко

Я займаюсь мистецтвом орігамі вже більше десяти років (Classic origami, Moneygami, Tessellation, Kusudama). Використовую техніку, яка має назву Pleating (Box, Hex, Mix… ).

Традиційно для створення орігамі  використовується папір: тішью, крафт, калька, локта, шовковий і рисовий папір, пергамент та різноманітні «сендвічі». Сендвіч – це комбінування паперу (матеріалу) за допомогою склеювання листків між собою. Але папір недовговічний, хотілося б розвиватися не тільки в проєктуванні та збірці складних моделей, але й у матеріалі для збільшення практичності та довговічності цього мистецтва. Тому почав шукати  нову сировину з властивостями схожими на папір.

Я спробував багато різних матеріалів: від металу до плівки. Зупинився, бо сподобалася шкіра та «сендвічі» власного виготовлення з тканини та фольги. Але при використанні шкіри від традицій орігамі – без використання  ножиць та клею – довелося відмовитись. Шкіра при складанні постійно розгортається в вихідне положення, тому  слід було  склеювати та зшивати. «Сендвіч» з тканини та фольги має гарні властивості, але складний при виготовленні. Згодом спробував  пластик. Він довговічніший та гарно тримає задану форму. Використовую його при створенні кусудам та теселяцій.

За час карантину я значно збільшив кількість матеріалу для своєї виставки, розробив нову методику для проведення майстер-класів. Також збільшив формат початкового матеріалу у вигляді квадрату  від 0,5 м до 2 метрів.  

А ще займаюсь доопрацюванням книги, яка допоможе будь-кому розпочати проєктувати та складати свої власні моделі орігамі.

Після закінчення карантину я збираюся виставити оновлену колекцію орігамі  з різних матеріалів. Організувати виставки в шістьох містах України: презентувати роботи, техніки та матеріали, з якими я працюю, провести майстер класи тощо. Також хочу спробувати нову методику навчання орігамі. Карантин дав мені багато часу для  улюбленої справи.

Геометрія – мистецтво 🙂

Коментувати
29 квітня 2020
28 квітня 2020
27 квітня 2020
24 квітня 2020
23 квітня 2020