Як за програмою реімбурсації отримати безплатні інсуліни

0

Інсулін — препарат, який важливо приймати постійно і за графіком. До програми «Доступні ліки» входять ліки для людей з інсулінозалежним діабетом. Щоб отримувати інсуліни за програмою «Доступні ліки +Інсуліни» необхідно спершу звернутися до ендокринолога. Він створить план лікування в електронній системі охорони здоров’я та випише перший рецепт, йдеться у повідомленні Національної служби здоров’я України.

отримати інсуліни за програмою доступні ліки безплатно чи з невеликою доплатою

Коли план лікування створений, можна звертатися за подальшим рецептом до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Вимушені переселенці можуть звернутися до будь-якого іншого лікаря первинної медичної допомоги або до ендокринолога.

Лікар випише електронний рецепт. А у разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.

Термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

Знайдіть найближчу аптеку, яка відпускає інсуліни. Впізнати її можна за наліпкою «Доступні ліки + Інсуліни» або одним з запропонованих нижче способів:

– через дашборд на сайті НСЗУ. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації.
– зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ 16-77. Уточніть номер телефону аптеки. Перед візитом, зателефонуйте і спитайте чи є в наявності інсулін. Якщо так, ви можете його забронювати.

А далі прийдіть до аптеки, покажіть рецепт та отримайте інсулін безплатно чи з невеликою доплатою.

Фото — Nataliya Vaitkevich

***

Слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023