Паркомісця для людей з інвалідністю: що пропонує Мінрегіон

0

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України працюють над новим ДБН щодо безбар’єрності. Зокрема, хочуть прописати чіткі вимоги до облаштування паркомісць для людей з інвалідністю. 

Паркомісця для людей з інвалідністю: що пропонує Мінрегіон

На автомобільних парковках мають передбачатися не менше 10% машиносісць для людей з інвалідністю.

Проте не завжди є розуміння, як же потрібно облаштовувати такі паркомісця. Тому у новому ДБН щодо доступності ми прописуємо такі вимоги – чіткі обов’язкові параметри влаштування таких парковок, деталізуємо вимоги та наводимо візуальні приклади, як саме все повинно бути запроектовано. Щоб було можливо та зручно підїхати на візку, розвернутися, при потребі допомогти сісти в машину, – наголошує Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Згідно з ДБН, ширина зони для паркування автомобіля особи з інвалідністю повинна бути не менше ніж 3,5 м, а розміри паркомісць, розташованих вздовж бордюру, мають забезпечувати достатній доступ до задньої частини автомобіля.

Такі машиномісця мають розміщуватися не далі 50 м від громадських будинків і не далі 100 м від житлових будинків, позначатися дорожніми знаками та горизонтальною розміткою відповідно до Правил дорожнього руху з піктограмами міжнародного символу доступності.

Ми маємо робити простір зручнішим, а не навпаки, ускладнювати його та створювати додаткові перешкоди. Щоб не виникало ситуацій, коли спеціальні паркомісця є, але вільно вийти з автомобіля та розмістити візок не можна через замалий простір або бордюр, який заважає, – додає посадовець.

Проект нового ДБН розроблений ПАТ КиївЗНДІЕП на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Він адаптований до європейських норм та міститиме наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Новий ДБН щодо доступності планується затвердити найближчим часом.

Коментувати
08 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022