Перегляньте щоденні звички та зміцніть імунітет: поради від Центру громадського здоров’я

0

Міжсезонний період найбільше послаблює імунну систему дорослих та дітей. Початок епідсезону, стрес та побутовий дискомфорт від постійних ворожих обстрілів інфраструктури лише підвищують кількість тих, хто захворів на ГРВІ та грип, а тому саме час подбати про свій імунітет, радять у Центрі громадського здоров’я (ЦГЗ).

імунітет сезонна захворюваність грип ГРВІ

Спеціалісти Центру радять звернути увагу не так на розрекламовані поради про «підтримку імунітету», як на свої щоденні звички, бо саме вони мають неабиякий вплив на швидкість і якість імунної відповіді. 

📌 Не вживайте алкоголь

Алкоголь уповільнює роботу центральної нервової системи, яка контролює думки. Алкоголь призводить до виснаження хімічних речовин у нашому мозку, які допомагають зменшити тривожність природним шляхом. Через що людина може відчувати ще більший стрес, тривогу чи депресію.

📌 Не паліть

Тютюн вбиває: згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько половини курців помирають від хвороб, спричинених тютюновим димом. Лише в Україні тютюн забирає 130 тисяч життів щороку. Водночас, від наслідків пасивного куріння гине 13 тисяч українців.

📌 Регулярно вживайте овочі та фрукти

Фрукти та овочі є важливим джерелом вітамінів та мінералів. Намагайтеся їсти п’ять порцій фруктів та овочів щодня — це 400-600 г.

📌 Більше рухайтеся

Фізична активність покращує самопочуття, підвищує задоволеність життям, дозволяє покращити сон і впоратися зі стресами. Наукові дані свідчать, що навіть помірна фізична активність покращує якість сну у дорослих: час для засинання зменшується, а час глибокого сну збільшується. Знижується денна сонливість.

📌 Підтримуйте здорову вагу

Надмірна вага та ожиріння — глобальна й комплексна проблема громадського здоров’я, яка може призводити до скорочення тривалості життя і є фактором ризику для низки хронічних захворювань, включно із серцево-судинними, цукровим діабетом 2 типу, щонайменше 12 видами раку, захворюваннями печінки й органів дихання, а також може впливати на психічне здоров’я. Крім того, надмірна вага може погіршити перебіг COVID-19.

📌 Подбайте про достатню кількість сну

Здоровий сон — запорука якісного і тривалого життя. Регулярний недосип збільшується ризик появи хронічних захворювань — діабету, серцево-судинних хвороб, гіпертонії, ожиріння, порушень імунної системи, психічного здоров’я.

📌 Вдягайтеся по погоді й навіть тепліше

Правильний зимовий одяг складається із трьох шарів:

– білизна (спідня білизна, колготки, шкарпетки, термобілизна);

– середній шар (светр, кофта тощо);

– верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички).

Зимове взуття має бути з товстою підошвою, ідеальним за розміром, просторим та не тиснути, щоб підтримувати нормальний кровообіг.

📌 Уникайте стресів

Це важко зробити в нинішніх умовах, проте намагайтеся. І не забувайте про речі, які покращують ваш настрій.

📌 Зробіть сезонні щеплення

Щеплення допомагають імунізації найбільше. Вони стимулюють імунну відповідь, необхідну для подолання інфекційного збудника або його токсинів.

Якщо навіть після дотримання перелічених порад ви почуваєтесь ослаблено та пригнічено — зверніться до сімейного лікаря. Лише він може визначити, яка саме допомога вам необхідна.

Фото — pexels.com

***

Також слідкуйте за сторінками нашого видання у Telegram, Facebook та Instagram.

Коментувати
03 лютого 2023
02 лютого 2023
01 лютого 2023
31 січня 2023