Чи може роботодавець у період дії воєнного стану перевести працівника на іншу роботу без його згоди? Особливі умови такого переведення визначені статтею 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Переведення на іншу роботу без вашої згоди: можливості роботодавця під час війни
Для цього у роботодавця є законні підстави, коли мова йде про переведення, пов’язане виключно з відверненням або ліквідацією наслідків бойових дій, а також з іншими обставинами, що ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, у період дії воєнного стану. Переведення за зазначених умов без вашої згоди на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, здійснюється за обов’язкової умови – вона має бути не протипоказана працівникові за станом здоров’я», – зазначила Тетяна Коробка, радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою»
За її словами виключенням є – переведення на роботу в іншу місцевість, де тривають активні бойові дії. У такій ситуації працівник має дати свою обов’язкову згоду.
Щодо питання оплати праці при переведенні працівника – роботодавець має забезпечити оплату праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою:
За інших обставин, що не зазначені в статті, для переведення працівника слід керуватись нормами Кодексу законів про працю України. Ця ж стаття визначає, що у період дії воєнного стану норми частини третьої статті 32 Кодексу законів про працю України та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються, – підсумувала Тетяна Коробка.