Переведення на іншу роботу без вашої згоди: можливості роботодавця під час війни

0

Чи може роботодавець у період дії воєнного стану перевести працівника на іншу роботу без його згоди? Особливі умови такого переведення визначені статтею 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Переведення на іншу роботу без вашої згоди: можливості роботодавця під час війни

Для цього у роботодавця є законні підстави, коли мова йде про переведення, пов’язане виключно з відверненням або ліквідацією наслідків бойових дій, а також  з іншими обставинами, що ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, у період дії воєнного стану. Переведення за зазначених умов без вашої згоди на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, здійснюється за обов’язкової умови – вона має бути не протипоказана працівникові за станом здоров’я», – зазначила Тетяна Коробка, радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою»

За її словами виключенням є – переведення на роботу в іншу місцевість, де тривають активні бойові дії. У такій ситуації працівник має дати свою обов’язкову згоду.

Щодо питання оплати праці при переведенні працівникароботодавець має забезпечити оплату праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою:

За інших обставин, що не зазначені в статті, для переведення працівника слід керуватись нормами Кодексу законів про працю України. Ця ж стаття визначає, що у період дії воєнного стану норми частини третьої статті 32 Кодексу законів про працю України та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються, – підсумувала Тетяна Коробка.

Коментувати
27 червня 2022
26 червня 2022
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022