Перевіритись на цукровий діабет в Україні можна безоплатно

0

МОЗ нагадує, що кожен українець, який уклав декларацію з лікарем первинної медичної допомоги (ПМД), має право отримати безоплатно низку лабораторних діагностичних досліджень та швидких тестів, у тому числі тест на визначення рівня цукру в крові.

Перевіритись на цукровий діабет в Україні можна безоплатно

Так, у сімейного лікаря можна безоплатно зробити аналізи, які входять до переліку безоплатних медичних послуг на первинці, зокрема загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, перевірку рівню глюкози та загального рівню холестерину. При цьому внутрішньо переміщеним особам для отримання первинної меддопомоги декларація не потрібна.

Для проведення лабораторних досліджень лікар виписує направлення на аналіз та скеровує пацієнта до лабораторії. Пробірку для аналізу крові, рукавички, шприц, спиртову серветку/вату/спирт тощо пацієнт НЕ МАЄ оплачувати додатково. Усі витратні матеріали входять до вартості послуг ПМД, які оплачує за договором Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Актуальний перелік безоплатних медичних послуг за програмою медичних гарантій  доступний на сайті НСЗУ у розділі «Вимоги ПМГ 2022»

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022