Підтримка обдарованих дітей: грошей на мистецькі класи 29-ої школи у Сумах поки не знайшли

0

У Сумах не можуть визначитися із подальшою долею мистецьких класів, що функціонують на базі школи № 29. Питання про виділення трохи більше 5 мільйонів гривень на зарплати педагогам 25 квітня розглядали на сесії міськради. Проте для ухвалення рішення не вистачило голосів. 

Фото dialog.lviv.ua

Фото dialog.lviv.ua

Розгляд питання щодо фінансування Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №29 ініціював депутат міськради Андрій Крамченков.

Логіка проста – рішення про спеціалізацію цієї школи ухвалила міська рада, тому вона й має фінансувати ці видатки.  Або ж треба бути чесним і заявити, що віднині ця школа не спеціалізована, – зауважив Андрій Крамченков.

Нині у школі №29 навчається 1 496 учнів, із них 1 114 здобувають не лише загальну середню освіту, а ще й опановують музику, хореографію, образотворче або театральне мистецтво.

Зарплати педагогів фінансуються за рахунок субвенції із державного бюджету. У новій формулі не передбачені кошти на заробітну плату вчителям школи мистецтв. У Міносвіти пояснили, що тепер з місцевого бюджету мають виділяти гроші на спеціалізацію шкіл, функціонування груп продовженого дня і поділ класів на підгрупи. Відтак, питання 29-ої школи не єдине. Нині готуємо документ про утримання підгруп у класах. Знову депутатам треба буде визначатись. З 1 червня освітяни ідуть у відпустки, тому нам треба вирішити, чи поперджати педагогів про звільнення або про зменшення навантаження, – наголосила начальник управління освіти і науки СМР Антоніна Данильченко.

Після тривалих дискусій і перерви, яку оголосили для узгодження позицій, ця пропозиція так і не знайшла необхідної підтримки депутатського корпусу. “За” проголосували лише 13 обранців.

Фото з Facebook

Фото з Facebook

Питання мають доопрацювати управління освіти і департамент фінансів. До його розгляду повернуться на наступній сесії.

Нагадаємо, батьки учнів 29-ої школи б’ють на сполох, бо невідомо чи функціонуватимуть мистецькі класи на базі закладу в наступному навчальному році. Пов’язано це із законодавчими змінами, які передбачають, що кошти на спеціалізацію тепер мають виділяти не з державного, а з місцевого бюджету.

Якщо необхідного фінансування так і не знайдуть, більше тисячі дітлахів не зможуть реалізувати талант у стінах школи, а понад 70 педагогів ризикують залишитися без роботи.

Коментувати

15 січня 2019