Мінрегіон може дозволити проектувати початкові школи, вбудовані в житлові будинки. Наразі вивчають цю ініціативу. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
За словами Парцхаладзе, нині в Україні є велика нестача шкіл та дитсадків, особливо у великих містах, центральних районах та багатьох житлових кварталах.
За нормами ДБН на 1000 жителів має бути забезпечено 38 місць у дитсадках і 135 місць у школах. По факту ж цього немає. Більшою мірою через тотальну і неконтрольовану забудову міст, гонитву за більшою кількістю квадратних метрів, а не комфортом жителів. У підсумку діти навчаються у класах по 35-40 учнів, в дві, а то навіть і в три зміни. Тому проектування невеликих початкових шкіл на перших поверхах житлових будинків могло би стати дієвим вирішенням ситуації, що склалася, — зауважив урядовець.
Для цього необхідно обов’язково прописати чіткі вимоги до таких вбудованих початкових шкіл для проектувальників.
У таких закладах має бути забезпечений відповідний рівень шумової ізоляції, інсоляції, пожежної безпеки, а також рекуперація, необхідна висота стель, наявність спортзалу тощо. Зараз ми ретельно вивчаємо досвід інших країн у цьому питанні, — пояснив Лев Парцхаладзе.
За словами заступника Міністра, можливість проектування вбудованих шкіл надасть можливість:
— забезпечити людей комфортними умовами для навчання дітей молодших класів поруч з домівкою;
— зняти соціальну напругу з катастрофічною нестачею місць у навчальних закладах;
— розвантажити дороги від додаткового транспортного навантаження.
До слова, з 1 жовтня в дію вступає оновлений ДБН щодо проектування дошкільних закладів, який вже містить норму щодо можливості проектувати невеликі дитсадки, вбудовані у житлові будинки.