Початкові школи у багатоповерхівках: що пропонує Мінрегіон

0

Мінрегіон може дозволити проектувати початкові школи, вбудовані в житлові будинки. Наразі вивчають цю ініціативу.  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За словами Парцхаладзе, нині в Україні є велика нестача шкіл та дитсадків, особливо у великих містах, центральних районах та багатьох житлових кварталах.

За нормами ДБН на 1000 жителів має бути забезпечено 38 місць у дитсадках і 135 місць у школах. По факту ж цього немає. Більшою мірою через тотальну і неконтрольовану забудову міст, гонитву за більшою кількістю квадратних метрів, а не комфортом жителів. У підсумку діти навчаються у класах по 35-40 учнів, в дві, а то навіть і в три зміни. Тому проектування невеликих початкових шкіл на перших поверхах житлових будинків могло би стати дієвим вирішенням ситуації, що склалася, — зауважив урядовець.

Для цього необхідно обов’язково прописати чіткі вимоги до таких вбудованих початкових шкіл для проектувальників.

У таких закладах має бути забезпечений відповідний рівень шумової ізоляції, інсоляції, пожежної безпеки, а також рекуперація, необхідна висота стель, наявність спортзалу тощо. Зараз ми ретельно вивчаємо досвід інших країн у цьому питанні, — пояснив Лев Парцхаладзе.

За словами заступника Міністра, можливість проектування вбудованих шкіл надасть можливість:

— забезпечити людей комфортними умовами для навчання дітей молодших класів поруч з домівкою;

— зняти соціальну напругу з катастрофічною нестачею місць у навчальних закладах;

— розвантажити дороги від додаткового транспортного навантаження.

До слова, з 1 жовтня в дію вступає оновлений ДБН щодо проектування дошкільних закладів, який вже містить норму щодо можливості проектувати невеликі дитсадки, вбудовані у житлові будинки.

Коментувати
08 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022