Поради собі 18-річним: розповідають сумчани

0

Інколи ми думаємо, що якби мали можливість повернути час назад, то в деяких ситуаціях точно вчинили б по-іншому. Але, будь-який життєвий досвід є важливим, а всі уроки – вчасними. Саме тому ми вирішили запитати сумчан, що б вони порадили собі вісімнадцятирічним. Це не “збірка жалю”, це – поради, які можна використовувати незалежно від віку. 

Поради собі 18-річним: розповідають сумчани

Юра, 19 років: Якщо дивитись на себе 18-річного, то по суті, я задоволений собою. Але ж є пару моментів, на які я б хотів собі вказати (або комусь із вас). Не бійся відрізати минуле. В свої 18 я закінчив школу і у мене залишилося багато друзів. І склалось так, що всі ці “багато ” розлетілися по всій країні. Ми майже не спілкуємось. З багатьох людей залишилось лише 5 – і це нормально. Треба не боятися цього, це життя і далі буде краще. Ще б хотів порадити собі 18-річному не “провтикати” свій шанс із вступом до ВНЗ і краще віднестися до цього питання. У принципі, я не шкодую, але шанси були. Також порадив би собі зайнятись англійською та грою на гітарі. Англійською – для успіху, грою на гітарі – для успіху в колі друзів і дівчат 🙂 І хотів би ще порадити не переживати за майбутнє так сильно: далі – більше, далі – крутіше, далі з’являється люди, які підтримають в найжахливіші хвилини для тебе. І ніяких шкідливих звичок (можна трошки на свята, а так ні-ні).

Аня, 28 років: Я б порадила собі більше подорожувати, більше читати і привчити себе не залежати від думки оточуючих.

Олеся, 27 років: Не вірити людям так сильно. Менше говорити, а все, що чуєш “ділити на два”.

Валентина, 40 років:  У 18 років я більше зосереджувалася на собі, дитині, розвагах. А зараз я думаю, що варто було вчитися, ставити перед собою якісь цілі. Усе в цьому житті дається поступово. А ще важливо приділяти більше часу батькам, бути вимогливим до себе та до інших.

Євген, 39 років: Я б порадив собі бути більш активним у фізичному та суспільному плані. Та змінити факультет під час навчання у виші.

Любов, 63 роки: 18 років – це якраз після закінчення школи. Думаю, я б порадила собі здобути вищу освіту. Я хотіла займатися балетом, вступала на режисуру, але не пройшла конкурсний відбір. Потім пробувала вступити на медичний, проте це було важко з фінансової точки зору. Зараз я вважаю, що якщо у 18 років не вступити до ВНЗ, то далі буде значно важче. Важливо знайти себе в молодому віці, спробувати всі варіанти, прагнути до чогось та розвиватися.

Макс, 26 років: Менше вагатися та спиратися на чужу думку під час прийняття рішень, адже вони правильні на сто відсотків.

Вероніка, 21 рік: Більше займатися різною діяльністю, брати участь у всьому, бути активісткою та проявляти ініціативу. Більше читати, не соромитися себе і менше фарбувати брови 🙂

Андрій, 28 років: Я б сказав собі: “Займися в житті тим, що виходить і подобається, а не тим, що перспективно і «правильно». Менше звертай увагу на думку оточуючих і стій на своєму. І візьмися вже нормально за вивчення іноземних мов”.

Оля, 24 роки: Я б порадила собі більше вчитися. Я відчуваю брак знань з різних шкільних предметів: географії, біології. Тепер мені доводиться самостійно шукати інформацію, перевіряти її на адекватність. Хоча, насправді, всі поради – маячня. Не слухайте дорослих, відривайтеся.

*

А що б порадили собі ви? Чи хотіли б щось змінити або виправити?

Коментувати

17 червня 2019
14 червня 2019
13 червня 2019