Порятунок сердець: в 11 областях України смертність від інфаркту знизилась на 20%

0

У 2017 році смертність від інфаркту міокарда знизилась на 20% – такі показники у порівнянні з 2015 роком зафіксували в 11 областях України. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

В 11 областях України смертність від інфаркту знизилась на 20%

В 11 областях України смертність від інфаркту знизилась на 20%

Ці показники  зафіксували в регіонах, які активно впроваджують нову систему надання допомоги при інфаркті міокарда. Йдеться про Вінницьку, Дніпропетровську, Закарпатську, Івано-Франківську, Київську (разом зі столицею), Львівську, Одеську, Полтавську, Черкаську, Харківську і Херсонську області.

Одна із основних причин такої статистики – стратегічний фокус держави на розбудові мережі кардіологічних центрів та впровадженні безоплатного стентування в екстрених випадках для пацієнтів з інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST.

Нові технології, впроваджені в кардіоцентрах, рятують життя пацієнтів, які раніше помирали через недостатню технічну оснащеність медичних установ і відсутність сучасної системи надання допомоги. Так, наприклад, у реперфузійних центрах показник летальності більш, ніж у два з половиною рази нижчий за середній по Україні (4,6% проти 12,5% відповідно), – зазначають у МОЗ.

Фото МОЗ

Фото МОЗ

Другий рік поспіль Уряд спільно з місцевою владою продовжують розбудовувати мережу кардіоцентрів . У 2017 році закупили 12 ангіографів, ще 14 планують придбати цьогоріч.

 

Коментувати

18 січня 2019
17 січня 2019