Право на тишу: які правила діють у Сумах

0

Основні положення Правил додержання тиші у місті Суми пояснили юристи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області.

Перш за все, Правилами визначено, що підприємства, установи, організації та громадяни забезпечують під час роботи ресторанів, розважальних закладів, закладів торгівлі рівень шуму до 40 дБ у денний час і до 30 – у нічний (з 22 до 8 години). Для порівняння, 40 Дб – це звук звичайної розмови, без емоцій і викриків.

Також Правилами введено заборону на:

–       подачу автомобілями звукових сигналів, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді;

–       використання звуковідтворювальної апаратури при відкритих дверях та спущених вікнах автівки поблизу житлових будинків, увімкнення сигналізації.

Крім того, забороняється залишати автотранспорт з увімкнутим двигуном на прибудинкових територіях та внутрішньоквартальних (внутрішньобудинкових) проїзних частинах.

Враховано правилами й інтереси пасажирів громадського транспорту, зокрема, пасажирам заборонено умикати звуковідтворюючу апаратуру (без навушників) у громадському транспорті, а водій, у свою чергу, на вимогу пасажира, зобов’язаний негайно вимкнути звуковідтворюючу апаратуру, – зауважують фахівці.

Заборонено також роботу музичних ансамблів та використання музичної апаратури на відкритих літніх майданчиках закладів ресторанного господарства, розташованих біля житлових будинків.

У нічний час правилами, серед іншого, забороняються гучні збори, розмови, марширування, спів, викрики, проведення мото-, автофестів, влаштування інших видів групової їзди на мотоциклах, скутерах, автомобілях, переміщення на транспортних засобах з рівнем шуму, що перевищує дозволений, проведення феєрверків (салютів), використання піротехнічних засобів, вчинення інших подібних дій, а також користування звуковідтворюючою апаратурою, кондиціонерами, компресорами та засобами з перевищенням установлених рівнів шуму.

Проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється в робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні – упродовж доби, – наголошують у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Контроль за дотриманням зазначених правил покладено на відповідні виконавчі органи Сумської міської ради, правоохоронні органи, Сумське міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області.

Коментувати

24 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019