Правила безпеки за святковим столом від МОЗ

0

Традиційно новорічні свята передбачають ситну вечерю з великою кількістю різноманітних страв та напоїв. МОЗ України розповідає як провести свята безпечно для здоров’я і не зіпсувати вихідні наслідками надмірного вживання алкоголю та переїдання.

Правила безпеки за святковим столом від МОЗ

На Новий рік та Різдво люди надають перевагу смачній, але шкідливій їжі. В поєднанні з алкоголем це може призвести до погіршення самопочуття та зіпсувати вихідні.

Як вберегтись від негативних наслідків:

– Їжте невеликими порціями. Наслідками переїдання можуть стати відчуття важкості та печія.

– Надавайте перевагу простим нежирним стравам. Складні салати з майонезом та жирна смажена їжа ускладнює травлення і зробить вас в’ялим. Традиційні святкові страви можна зробити трішки здоровішими, якщо замінити майонез на йогурт, а м’ясо не смажити, а запікати.

– Їжте овочі та фрукти, цільнозернові продукти. Клітковина покращує травлення.

– Відмовтесь від алкоголю. МОЗ України нагадує, що безпечної долі алкоголю не існує

– Пийте води. Краще уникати солодких та газованих напоїв, особливо якщо ви поєднуєте їх з алкоголем.

– Пам’ятайте, що більшість смаколиків та напоїв на різдвяних ярмарках містять багато цукру, барвників та інших шкідливих речовин. Краще придбати натуральні продукти з несолодкими напоями.

– Страви, приготовані для дітей, мають відповідати віковим нормам. Свята не повинні ставати “канікулами” від здорового харчування.

– Намагайтесь не вживати в новорічну ніч велику кількість нових для вас екзотичних продуктів. Вони можуть викликати алергічну реакцію.

– Десерт – традиційна частина святкової вечері. Проте порція цукру та жирів після ситної вечері – не найкращий варіант. Десерт краще з’їсти згодом, та надати перевагу фруктам, горіхам або натуральній пастілі, желе.

– Дотримуйтесь простих правил при приготуванні та зберіганні харчових продуктів. Вживайте в їжу тільки свіжі, безпечні та якісні продукти. Не зберігайте приготовлену їжу довго навіть у холодильнику. Це допоможе  уникнути отруєнь та кишкових інфекцій. Не варто готувати велику кількість складних страв.

– Якщо ви вживали алкоголь, в жодному разі не сідайте за кермо. Це протиправно та дуже небезпечно.

– Намагайтесь більше рухатись. Святкування не має обмежуватись лише вечерею. Прогулянка на свіжому повітрі або похід на ковзанку принесе вам багато позитивних емоцій та надасть бадьорості.

Коментувати
11 серпня 2020
10 серпня 2020
07 серпня 2020
06 серпня 2020
05 серпня 2020