Питання. Що робити з тривожністю

0

Як розпізнати тривогу та відрізнити її від інших емоцій і відчуттів? Коли тривога є нормальною, а коли – варто звертатися до спеціаліста? Що це взагалі таке – тривожний розлад? 

Відповідаємо на ці питання разом із ЦГЗ МОЗ України.

Тривожність

Якими є симптоми тривоги

По-перше, це почуття неспокою або напруги, нервозність, відчуття небезпеки, що насувається, паніки чи приреченості, нездатність контролювати хвилювання та бажання уникати речей, що спричиняють тривогу.

Фізично – прискорене серцебиття та дихання, пітливість, тремтіння.

Із більш неочевидних симптомів: слабкість або втома, проблеми з концентрацією уваги чи думок, розлади сну, проблеми зі шлунково-кишковим трактом (ШКТ).

Існує кілька типів тривожних розладів: генералізований тривожний розлад, фобії, агорафобія, обсесивно-компульсивний розлад, посттравматичний стресовий розлад. Кожен з цих типів так чи інакше пов’язаний зі станом тривоги та страху, який людина не може контролювати.

Коли необхідно звернутися до лікаря? 

1. Якщо ви дуже часто нервуєтеся та відчуваєте хвилювання, яке заважає вашій роботі та у повсякденному житті.

2. Ваш страх або занепокоєння важко контролюється.

3. Відчуваєте депресію, маєте проблеми з алкоголем чи наркотиками, або інші проблеми з психічним здоров’ям, що супроводжуються тривогою.

Перелічені симптоми можуть не зникати, а навіть погіршуватися. У такому випадку, зверніться за консультацією до сімейного лікаря або психотерапевта. Своєчасна медична допомога важлива для збереження вашого ментального здоров’я. Не залишайтеся на одинці з тривожними розладами.

У випадку наявних суїцидальних думок або поведінки — негайно зверніться за невідкладною допомогою!

***

Більше новин Сум і Сумщини читайте у нашому Телеграм-каналі Трибуна.Суми

Коментувати
07 грудня 2022
06 грудня 2022