Рада прийняла за основу мовний закон: як голосували нардепи Сумщини

0

Верховна Рада України підтримала за основу у першому читанні законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Рада прийняла за основу мовний закон: як голосували нардепи Сумщини

Проект спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя. Дія закону при цьому не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.

Загалом, п’ятеро нардепів, які представляють Сумщину – Олег Медуниця (“Народний Фронт”), Микола Лаврик (“БПП”),  Ігор Молоток (“Воля Народу”), Олександр Сугоняко з “Блоку Петра Порошенка” та  представник ВО “Батьківщина” Владислав Бухарєв  проголосували “За” прийняття законопроекту.

Позафракційний нардеп Андрій Деркач не голосував.

Як пише «Слово і Діло», Закон, зокрема, регулюватиме застосування української мови як мови громадянства України, а також її застосування у діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в Україні, державних і комунальних підприємств, установ та організацій, інших суб’єктів господарювання державної і комунальної форм власності.

Також передбачається застосування української мови в публічних сферах:

  • в освіті та науці; у сфері культури, на телебаченні та радіомовленні, в друкованих засобах масової інформації, у книговиданні та книгорозповсюдженні; у сфері електронних інформаційних систем; у сфері обслуговування споживачів; у сфері спорту, телекомунікацій та поштового зв’язку, юридичних послуг, охорони здоров’я, транспорту; при позначенні топонімів, у рекламі, при виготовленні вивісок і табличок; у діяльності громадських об’єднань, політичних партій, суб’єктів господарювання приватної форми власності наданні інформації про їхні товари і послуги.

Також пропонується передбачити застосування державної мови у власних назвах та іменах, визначення стандартів державної мови та порядок захисту державної мови.

Коментувати

19 квітня 2019
18 квітня 2019
17 квітня 2019
16 квітня 2019