Реалії життя підопічних Лебединського психоневрологічного інтернату

0

Представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини побували у Лебединському психоневрологічному інтернаті. До закладу навідалися без попередження. Під час моніторингового візиту, здійсненого у межах реалізації національного превентивного механізму, виявили кілька порушень.

Фото ombudsman.gov.ua

Фото ombudsman.gov.ua

Моніторингова група зафіксувала, що у корпусі для осіб із тяжкими психічними розладами не створено нормальних умов проживання. У одній кімнаті мешкає 30 осіб.

Фото ombudsman.gov.ua

Фото ombudsman.gov.ua

Підопічні розповіли, що у приміщенні, яке перебуває у неналежному санітарному стані вони постійно, крім часу, відведеного для прийому їжі. До того ж, люди позбавлені можливості виходити на свіже повітря.

Ми там знайшли кімнату, в якій взагалі була відсутня постіль. Адміністрація закладу аргументувала це тим, що підопічні не можуть самостійно пересуватися і ходити в туалет, тож немає потреби весь час змінювати їм постільну білизну.  У цьому ж приміщенні ми побачили заґратоване вікно, яке не відкривалося. Підопічні повідомляли, що керівництво закладу може закривати у цій кімнаті за  неналежну поведінку, – розповіла координатор Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Сумській області Ірина Білик.

У значно кращому стані житлові корпуси, там адміністрація закладу проводить поточні ремонти.

Фото ombudsman.gov.ua

Фото ombudsman.gov.ua

Підопічні можуть відвідувати бібліотеку, відпочивати у кімнатах для дозвілля і в будь-який час виходити на прогулянку.

Фото ombudsman.gov.ua

Фото ombudsman.gov.ua

Загалом враження про заклад задовільне. Інші корпуси були в нормальному стані. Деякі кімнати знаходяться у процесі ремонту. Харчування теж дуже гарне. Ми побачили, що підопічним навіть готують свіжу рибу, яку купляють у місцевого підприємця, – зазначила  Ірина Білик.

За підсумками візиту моніторингова група готує звіт. Документ з відповідними рекомендаціями буде надіслано до Міністерства соціальної політики України та Сумської облдержадміністрації.

Коментувати

18 березня 2019
15 березня 2019