Реформа сільської медицини – це не косметичний ремонт амбулаторій, а нова якість послуг

0

Впроваджуючи реформу первинної медицини в сільській місцевості, слід враховувати особливості України. Зокрема, це – велика кількість людей, що проживає у селах, 33%. Про це в ефірі Українського радіо повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. 

Реформа сільської медицини

Реформа сільської медицини

Якщо говорити про будь-яку європейську країну, то наприклад, в Німеччині – 5-7% сільського населення, тому, на думку посадовця, головне завдання — наблизити медичну послугу до людей, які там проживають.

Фото Укрінформ

Фото Укрінформ

Медична послуга майже відсутня у сільській місцевості. Вона є або на районному рівні у вигляді консультацій вузькопрофільних спеціалістів, обласному або у великих містах. І тому, наше завдання – наближення медичної послуги до людей, кардинальна зміна її якості, зменшення кількості відвідувань районних лікарень. На це спрямований і ініційований Президентом України Петром Порошенком закон, що покликаний вирішити питання доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, – наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що нині в Україні є достатня кількість сімейних лікарів, які працюють на первинному рівні. Проте умови і можливості, які у них є, не дозволяють, навіть “медику від Бога” надати якісну послугу кожному українцю.

Ініціатива Президента полягає не тільки у запровадженні сучасних підходів до приміщень і медичного обладнання, а в першу чергу – новітніх методів, телемедицини, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень і отримувати дуже швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань, – повідомив Зубко.

За його словами, до впровадження будь-якої якісної послуги повинні долучатися всі небайдужі і активні громадяни, які прагнуть змінити своє майбутнє і жити у європейській державі.

Медична реформа – це не косметичний точковий ремонт амбулаторій або ФАПів, це кардинальна зміна умов проведення фахових консультацій лікарів, залучення сімейних лікарів саме у сільську місцевість, створивши їм належні умови роботи, – наголосив урядовець.

З вересня 2017 року Мінрегіон і МОЗ спільно працюють над створенням системи, яка б забезпечила якісну первинну послугу у сільській місцевості. Вже розроблена і затверджена методика мережі амбулаторій, де буде знаходитися лікар, визначено територію доступності і кількість людей, які обслуговуватиме лікар і співпрацюватиме з вторинним рівнем, перелік обладнання, протоколи лікування тощо.

Коментувати
08 серпня 2022
05 серпня 2022
04 серпня 2022
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
28 липня 2022
27 липня 2022
26 липня 2022