Реконструкцію Театральної площі обговорили у Сумах

0

Учора у “Розумному хабі” відбулося публічне обговорення на тему реконструкції Театральної площі, де зацікавлені сторони могли висловити свою точку зору.

Реконструкцію Театральної площі обговорили у Сумах

Основним меседжем дискусії стало те, що в Сумах немає великого мистецького простору. На думку модератора заходу Вадима Дубодєлова, Театральна площа – це єдине місце в центрі Сум, де може буди такий культурний осередок.

Є дві протилежні точки зору на цей простір: зробити комунальне підприємство, щоб облаштувати центр сучасного мистецтва або продати це місце з аукціону, прописавши в умовах конкурсу, що майбутній власник повинен буде віддати частину території на загальні потреби. Але так вже намагались продати “Романтику” і нічого з цього не вийшло, – додав Вадим Дубодєлов

Почалась реконструкція Театральної площі у 2017 році. Тоді обрали проект, згідно з яким планувалося засипати діючі фонтани, а на їх місці зробити клумби. Фонтани, у свою чергу, планували облаштувати ближче до площі. Але, виконавши лише частину проекту, роботи припинили.

Реконструкцію Театральної площі обговорили у Сумах

У 2018 році оголосили конкурс проектів на реконструкцію цього самого об’єкту, який вже почали реконструювати. За результатами перше місце, яке дає право на реалізацію проекту не дісталось нікому, а творчий колектив Бориса та Дар’ї Бурячкових посів друге місце.

Картинна галерея, Краєзнавчий музей та Альтанка навіюють враження, що це – центр культурного спілкування художників, архітекторів, скульпторів та всіх творчих людей цього міста. Ми намагалися мінімізувати втручання в ландшафт, бо площа знаходиться в історичному ареалі. Основна концепція розташовується на території самої площі та на місці вже розритих фундаментів під фонтанами, – говорить Борис Бурячков.

Конкурсантам повідомили, що перше місце нікому не надали, бо на думку комісії, їх проект не виконав усіх умов конкурсу і потребував допрацювання. Але Борис та Дар’я вважають, що вони врахували всі зазначені пункти.

Конкурс було оголошено на кращу концепцію використання та планування цього простору. Працівники управління містобудування Сумської міської ради надсилали листи з проханням не планувати у проектах жодного будування, щоб не загострювати конфлікт між власниками фундаментів площі та міською владою, – говорить Олег Кривцов, головний архітектор області.

Реконструкцію Театральної площі обговорили у Сумах

В Сумах немає де виставляти сучасне мистецтво. І якщо ми залишимо площу в тому вигляді, у якому вона є, ми не вирішимо питання виставкових площадок, – говорить Тамара Кубракова, учасниця конкурсу проектів.

У підсумку організатори дискусії планують написати листа міській владі, аби та відзвітувала про те, що планується зробити на Театральній площі та про витрачені з бюджету кошти на розпочату, але наразі не виконану роботу.

Коментувати

14 листопада 2019
13 листопада 2019
12 листопада 2019