Реєстр зниклих безвісти з’явиться в Україні

0

В Україні створять реєстр зниклих безвісти. Відповідний законопроект підтримали 238 нардепів. Ухвалили документ у четвер, 12 липня, – пише “Слово і Діло”.

Рада підтримала законопроект, що передбачає створення Реєстру зниклих безвісти

Рада підтримала законопроект, що передбачає створення Реєстру зниклих безвісти

Крім реєстру буде створена комісія з питань зниклих безвісти за особливих обставин. Це буде дорадчий орган при Кабміні для координації дій з пошуку зниклих під час бойових дій або стихійних лих.

До складу комісії увійдуть представники правоохоронних органів, міністерства у справах окупованих територій, міжнародного комітету Червоного хреста.

Також передбачено, що статус зниклої безвісти людина отримує з моменту подачі заяви про її зникнення або за рішенням суду. В цьому випадку родичі або інші особи не зможуть звернутися до суду, щоб зниклого безвісти визнали померлим.

Пошуки зниклого безвісти не припиняються, поки не знайдуть його чи місце його поховання.

Члени сім’ї зниклого безвісти отримують право на соціальний захист, наприклад, на пенсію в разі втрати годувальника. Якщо іноземець або людина без громадянства зник на території України, він отримує статус зниклого безвісти, за умови, що перебував на території України законно.

Коментувати

15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019